Na Tropie 6/2018
W czerwcu zajęliśmy się polityką, a dokładniej czym ona jest i jak ją rozumiemy w kontekście apolityczności ZHP. Doświadczona harcmistrzyni Ewa Sidor przyznała się, że była naiwniakiem, a 2 PDW Harmider opisała, co robią dla lokalnej społeczności. A to nie wszystko, o czym pisaliśmy w poprzednim miesiącu.
Poznajmy się! Emilia Wadas
(Jestem w Związku/Justyna Gromek)
Kolejny referat zaczyna się rozkręcać. Tym razem chodzi o ten z Chorągwi Łódzkiej. Kto za tym stoi i jak to się robi – dowiecie się z rozmowy z szefową łódzkich wędrowników.
Zostawiliśmy ślad
(Na Tropie Środowisk/Anna Mroczek)
W pewnym małym mieście Małopolski działa grupa, która pragnie pozostawić po sobie ślad. Poznajcie 4 DW Olimp im. J. Bytnara z Bochni, ich pracę i sposoby na wyjście w świat.
Byłam naiwniakiem
(Felieton/Ewa Sidor)
Przez wiele lat bycia członkinią ZHP byłam wielkim naiwniakiem. Nawet do głowy mi nie przyszło, że ktoś na obozie harcerskim, biwaku czy zlocie, mógłby wpaść na pomysł pójścia z kimś do łóżka. W harcerstwie?! Nie, takie rzeczy się nie dzieją!
Po Prostu to zrób
(Felieton/Monika Kubacka)
Przez ostatnie 9 miesięcy pisałam o tym, co mnie niepokoi w ZHP. Nie było wesoło, ale cel był jeden: napisanie o czymś, o czym wszyscy wiemy, ale tego nie mówimy i co gorsza, nic z tym nie robimy. Dzisiaj przeczytacie mój (pewnie dla niektórych na szczęście) ostatni felieton.
Wędrujące dżinsy
(Na Tropie Środowisk/2 PDW Harmider)
Organizacja wydarzenia dla lokalnej społeczności bez spiny. Ale ze współpracą, rzetelnym planowaniem i wzajemną pomocą. 2 PDW Harmider pisze o tym, jak to robi.
Więcej polityki
(Ważny Trop/Tomasz Detlaf)
Apolityczność ZHP rodzi niebezpieczny mit, z którym musimy się rozprawić.
Czym jest nieśmiałość?
(Ważny Trop/Julia Fudala)
Nieśmiałość jest podstępnym problemem osobistym, który urasta do problemów epidemii – można go w uzasadniony sposób nazwać chorobą społeczną. To zdanie pochodzi z książki Philipa Zimbardo Nieśmiałość.