Na Tropie 6/2018

Archiwum / 09.07.2018

W czerwcu zajęliśmy się polityką, a dokładniej czym ona jest i jak ją rozumiemy w kontekście apolityczności ZHP. Doświadczona harcmistrzyni Ewa Sidor przyznała się, że była naiwniakiem, a 2 PDW Harmider opisała, co robią dla lokalnej społeczności. A to nie wszystko, o czym pisaliśmy w poprzednim miesiącu.

Poznajmy się! Emilia Wadas

(Jestem w Związku/Justyna Gromek)

Kolejny referat zaczyna się rozkręcać. Tym razem chodzi o ten z Chorągwi Łódzkiej. Kto za tym stoi i jak to się robi – dowiecie się z rozmowy z szefową łódzkich wędrowników.

(czytaj więcej)

Zostawiliśmy ślad

(Na Tropie Środowisk/Anna Mroczek)

W pewnym małym mieście Małopolski działa grupa, która pragnie pozostawić po sobie ślad. Poznajcie 4 DW Olimp im. J. Bytnara z Bochni, ich pracę i sposoby na wyjście w świat.

(czytaj więcej)

Byłam naiwniakiem

(Felieton/Ewa Sidor)

Przez wiele lat bycia członkinią ZHP byłam wielkim naiwniakiem. Nawet do głowy mi nie przyszło, że ktoś na obozie harcerskim, biwaku czy zlocie, mógłby wpaść na pomysł pójścia z kimś do łóżka. W harcerstwie?! Nie, takie rzeczy się nie dzieją!

(czytaj więcej)

Po Prostu to zrób

(Felieton/Monika Kubacka)

Przez ostatnie 9 miesięcy pisałam o tym, co mnie niepokoi w ZHP. Nie było wesoło, ale cel był jeden: napisanie o czymś, o czym wszyscy wiemy, ale tego nie mówimy i co gorsza, nic z tym nie robimy. Dzisiaj przeczytacie mój (pewnie dla niektórych na szczęście) ostatni felieton.

(czytaj więcej)

Wędrujące dżinsy

(Na Tropie Środowisk/2 PDW Harmider)

Organizacja wydarzenia dla lokalnej społeczności bez spiny. Ale ze współpracą, rzetelnym planowaniem i wzajemną pomocą. 2 PDW Harmider pisze o tym, jak to robi.

(czytaj więcej)

Więcej polityki

(Ważny Trop/Tomasz Detlaf)

Apolityczność ZHP rodzi niebezpieczny mit, z którym musimy się rozprawić.

(czytaj więcej)

Czym jest nieśmiałość?

(Ważny Trop/Julia Fudala)

Nieśmiałość jest podstępnym problemem osobistym, który urasta do problemów epidemii – można go w uzasadniony sposób nazwać chorobą społeczną. To zdanie pochodzi z książki Philipa Zimbardo Nieśmiałość.

(czytaj więcej)