Zostań komendantem/ komendantką WW’20

Jestem w Związku / Maria Radkowska / 29.05.2019

Zespół Wędrowniczy w Wydziale Wsparcia Metodycznego GK ZHP ogłosił konkurs na funkcję komendanta Wędrowniczej Watry 2020. Zgłaszać można się przez najbliższy miesiąc.

Aby zostać komendantem bądź komendantką Wędrowniczej Watry w 2020 roku należy posiadać stopień co najmniej podharcmistrza oraz mieć doświadczenie w organizacji dużych przedsięwzięć programowych. Ważne jest też doświadczenie jako uczestnik lub członek komendy w Wędrowniczej Watrze. Oczywiście również znaczenie ma posiadana wiedza w zakresie pracy z metodyką wędrowniczą, terminowość, sumienność i zdolności organizacyjne.

Cele Wędrowniczej Watry 2020

Głównymi celami Wędrowniczej Watry w 2020 roku będzie budowanie i tworzenie wspólnoty ruchu wędrowniczego oraz wsparcie całorocznej pracy drużyn w postaci zadań przedzlotowych i programu zlotu tworzonego przez uczestników Watry. Ważne jest także szerzenie idei wędrowniczej oraz poznawanie piękna Polski.

Jak się zgłosić?

Przy zgłoszeniu konieczne jest przedstawienie ogólnej wizji zlotu

Aby zgłosić swoją kandydaturę na funkcję komendanta Wędrowniczej Watry 2020, należy zaproponować minimum dwóch członków bądź członkiń Komendy Watry oraz wskazać kto będzie zastępcą do spraw programowych, a kto finansowych.

Przy zgłoszeniu konieczne jest również przedstawienie ogólnej wizji zlotu, zarówno jeśli chodzi o program, jak i koncepcję organizacyjną. Powinny się w niej znaleźć pomysły na zaangażowanie wędrowników w działania programowe podczas Wędrowniczej Watry oraz współpracę komendy z innymi zespołami w ZHP.

Całe ogłoszenie o konkursie na komendanta/komendantkę Wędrowniczej Watry 2020 znajdziecie na stronie zhp.pl. Pytania oraz zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 30 czerwca 2019 roku na adres [email protected].

Konkursy na komendanta

Konkursy na funkcję komendanta Wędrowniczej Watry nie są niczym nowym. Podobny odbył się w zeszłym roku i wtedy Zespół Wędrowniczy powierzył zadanie organizacji Watry obecnemu komendantowi.

Kadra wędrownicza ma szansę kreowania, rozwoju metodyki m.in. przez organizację Watry

Ogłoszenie konkursu na komendanta lub komendantkę Wędrowniczej Watry jest dla nas ważnym momentem. Obecna komenda podsumowała już pierwszy etap prac, lato zbliża się wielkimi krokami i chcielibyśmy przekazać pałeczkę kolejnemu zespołowi jeszcze przy płomieniu tegorocznej Watry. Mam nadzieję, że to możliwe – stwierdza szefowa Zespołu Wędrowniczego hm. Sylwia Wójcik. Konkurs jest także jasnym komunikatem dla kadry wędrowniczej, która będąc blisko wędrowników, najlepiej zna ich potrzeby i ma szansę kreowania, rozwoju metodyki właśnie m.in. poprzez organizację Wędrowniczej Watry. Ogłoszenie jest wiadomością także dla samych wędrowników – przyszłość przecież należy do nich i już teraz mogą myśleć, rozwijając się wędrowniczo, by organizować obozy, trasy a w kolejnych latach pracować w komendzie Watry. Wierzę, że im bardziej różnorodne będzie grono osób działających przy kolejnych edycjach, tym lepiej będziemy wspólnie działać na rzecz ruchu wędrowniczego.

Maria Radkowska - patrolowa patrolu wędrowniczego "Granaty", należącego do 2 Drużyny Harcerskiej "Mimo wszystko" im. płk. Jana Piwnika "Ponurego". Członkini zespołu promocji Hufca Krosno. Lubi szpinak i interesuje się polityką.

Radosław Rosiejka - instruktor Zespołu Wędrowniczego WWM GK ZHP oraz Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP, kiedyś drużynowy drużyny wędrowniczej w Hufcu "Piast" Poznań-Stare Miasto. Lubi jeździć na rowerze i słuchać muzyki, ale nie robi tego równocześnie.