Na Tropie 10/2022
Nowy rok akademicki to nowe inspiracje w Na Tropie – te czysto studenckie, jak i wędrownicze. Polecamy wywiad o akcji w ramach Zwolnionych z Teorii, którą przygotowali wędrownicy z Hufca Rzeszów. Zgłoszenia do tegorocznej edycji trwają jeszcze tylko do 22 listopada!
Czym są Zwolnieni z Teorii? To dobra chwila, żeby przypomnieć nasz artykułu sprzed roku. Znajdziecie w nim wszystko, co musicie wiedzieć na sam początek.
W październiku kontynuowaliśmy też naszą serię wywiadów z kierownikami referatów wędrowniczych – tym razem rozmawialiśmy z Agatą Kamlińską z Chorągwi Białostockiej.
Gdy jesteśmy już przy chorągwiach to wyjaśniamy, po co są w nich zjazdy. To nie wszystko, co dla was przygotowaliśmy w październiku.
Co poza studiami?
(Ważny Trop/Jacek Cieślak)
Rozpoczęcie roku już za Tobą. Nadal nie wiesz, w której sali odbywa się jaki wykład. Wszyscy mówią dziwnym językiem o jakiś kolosach, konserwatoriach, czy innych punktach ECTS. Chciałbyś lepiej zrozumieć uczelnię, a także zrobić coś z wolnym czasem.
Będziesz to jadł?
(Ważny Trop/Radosław Rosiejka)
Szacuje się, że w Polsce co roku do koszy na śmieci trafia 9 mln ton żywności. Taką liczbą jedzenia moglibyśmy nakarmić przez cały rok 12 mln ludzi.
Kto dostanie złoty sznur?
(Jestem w Związku/Patrycja Kiryluk)
Części czytelników zjazd chorągwi może kojarzyć się z wyborem osoby, która dostanie złoty, poczwórnie pleciony sznur. Potem będzie można ją spotkać na jakimś zlocie, przedstawianą jako komendant chorągwi. Czy tylko o to chodzi? Co właściwie dzieje się na zjeździe?
Poznajmy się! Agata Kamlińska
(Jestem w Związku/Julia Gierasimiuk)
Agatę mogliście mieć przyjemność spotkać na tegorocznej Wędrownczej Watrze. Na tejże Watrze otrzymała również sznur kierowniczki Referatu Wędrowniczego ZHP Chorągwi Białostockiej Pierwsza Iskra.
Operacja Breda
(Na Tropie Środowisk/Katarzyna Lesiak)
Jak promować historię swojego województwa, pomóc nauczycielom aktywnie edukować i jeszcze dostać za to nagrodę? Zobacz, jak robią to na Podkarpaciu!
Darmowy „Netflix” z książkami
(Na Tropie Kultury/Marta Włodarczyk)
Disney+, Netflix, Player, Spotify, Legimi, Storytel… mnóstwo platform i serwisów streamingowych, które za drobną opłatą pozwalają korzystać w pełni legalnie ze zdobyczy kultury. A co, jeśli powiem ci, że możesz korzystać ze sporej części z nich za darmo?
Przeczytaj też: