Na Tropie 7-8/2022

Archiwum / 11.09.2022

Czekając na nowe teksty w Na Tropie publikujemy podsumowanie mijającego lata w redakcji. Poza artykułami w Internecie to też polowe wydania na Wędrowniczej Watrze, które znajdziecie w tym podsumowaniu.  

Wędrownik, koczownik, podróżnik…

(Wyjdź w Świat/Michał Dyderski)

Można wymieniać wiele przeróżnych określeń na osobę, która pakuje dobytek na plecy i rusza w świat. Istnieje duża szansa, że i ty tego lata staniesz się taką osobą, jako uczestnik obozu wędrownego. Zebraliśmy wskazówki, jak się do niego przygotować.

(czytaj więcej)

Jak? Ekolokalnie!

(Na Tropie Środowisk/Katarzyna Lesiak)

Jak realizować cele ważne dla wszystkich mieszkańców planety w swojej miejscowości? Im się to udało!

(czytaj więcej)

Mamo, umówisz mnie do lekarza?

(Ważny Trop/Julia Gierasimiuk)

Chyba każdy nie mógł doczekać się dorosłości – samodzielności. Sam decydujesz za siebie, robisz to, na co masz ochotę i wracasz, kiedy chcesz oraz kiedy chcesz. Wszystko pięknie i ładnie, dopóki nie musimy sami załatwić TEJ dorosłej sprawy.

(czytaj więcej)

Czy można z tego zrobić rajd?

(Instruktorski Trop/Mateusz Pasek)

Plansza, pionki, kafelki, waluta – to często spotykane elementy gier planszowych, choć stanowią tylko ich wierzchnią warstwę. A więc czego jeszcze potrzeba do dobrej, emocjonującej gry? Dowiedz się od programowca Rajdu Odkrywców 2022!

(czytaj więcej)

To harcerstwo jeszcze istnieje?

(Na Tropie Kultury/Radosław Rosiejka)

Czy słyszeliście kiedykolwiek zdziwienie, że harcerstwo jeszcze istnieje? Pytanie to o tyle zaskakujące, że w pop-kulturze skauting (a w Polsce harcerstwo) ma się całkiem nieźle.

(czytaj więcej)

Cudu nie było

(Felietony/Jacek Grzebielucha)

Osiemnasta decydująca bitwa w dziejach świata, według D’Abernona, to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Polski XX wieku. Aby zwycięstwo było możliwe, potrzebne były nie tylko zryw i poświęcenie wszystkich Polaków, dobrze opracowany plan, ale przede wszystkim autentyczny lider. Ta historia mówi nam wiele o tym, jak ważne jest mieć wizję i konsekwentnie ją realizować.

(czytaj więcej)

GK ZHP szuka instruktorów

(Jestem w Związku/Radosław Rosiejka)

Szukasz nowego pola służby? Albo ciekawych wyzwań? Wygląda na to, że pomyślano o tobie w Głównej Kwaterze ZHP. Nabór do wydziałów i zespołów trwa do końca września.

(czytaj więcej)

Powatrowe wspominki

(Felietony/Julia Gierasimiuk)

Co to był za wyjazd! Czy wszyscy zdążyli odespać? Ja ciągle żyję tymi emocjami i już mi tęskno do tych wszystkich nowo poznanych ludzi.

(czytaj więcej)

Poniżej znajdziecie wszystkie polowe wydania ze zlotu Wędrowniczej Watry 2022. Życzymy miłej lektury!

 

Przeczytaj też: