Na Tropie 9/2022

Archiwum / 04.10.2022

Strasznie szybko zleciał nam wrzesień! Wiele się działo, co – mamy nadzieję – widać po naszych artykułach. Poznajcie komendantkę Wędrowniczej Watry 2023, nowego kierownika Referatu Wędrowniczego Chorągwi Krakowskiej, a także drużynę wyróżnioną tytułem Primus Inter Pares. To nie wszystko, co przygotowaliśmy we wrześniu.

Dlaczego warto robić plan pracy?

(Instruktorski Trop/Anna Mroczek)

Ciągle powracający wrześniowy temat – na jakim etapie jest wasz plan pracy? Dawno wysłany, ostatnie poprawki, czy może nawet nie zaczęliście nad nim pracy? Dziś o tym, dlaczego warto zacząć!

(czytaj więcej)

Chcę być zmianą

(Jestem w Związku/Anna Mroczek)

Od kilku miesięcy nowym kierownikiem referatu wędrowniczego w Chorągwi Krakowskiej jest phm. Janusz Żak. Poznajcie go bliżej i dowiedzcie się, jakie ma plany!

(czytaj więcej)

Wędrownicza Watra na wodzie

(Jestem w Związku/Radosław Rosiejka)

Wędrownicza Watra 2023 odbędzie się w Chorągwi Gdańskiej, a duża część programu będzie na wodzie. To ją ma wyróżnić. Poznajcie pomysł na następną Watrę i dowiedzcie się, kiedy trzeba się zgłosić.

(czytaj więcej)

Zlot po raz drugi

(Na Tropie Środowisk/Patrycja Kiryluk)

Tegoroczny II Zlot Wędrowników Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej pod kilkoma względami różnił się od pierwszego. Wzięło w nim udział dwukrotnie więcej uczestników. Kierowałam zespołami organizującymi oba wydarzenia. Która formuła lepiej się sprawdziła?

(czytaj więcej)

Dzieci i bajki dorosłych

(Na Tropie Kultury/Julia Gierasimiuk)

Zwykły film familijny skłonił mnie do przemyśleń nad postępowaniem ludzi w trudnych chwilach. Jak często wybieramy kłamstwo, zamiast trudnej prawdy? I dlaczego mamy problem z tym wyborem zarówno, gdy rozmawiamy z dziećmi, jak i młodymi dorosłymi?

(czytaj więcej)

Drugi raz Primus Inter Pares

(Na Tropie Środowisk/Radosław Rosiejka)

Wyróżniają ich ręcznie szyte naramienniki wędrownicze oraz wyróżnienie tytułem Primus Inter Pares po raz drugi w ich historii. 48 Drużyna Wędrownicza Północ im. Sophie Scholl z Andrychowa inspiruje do działania i podejścia do służby.

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: