Na Tropie 10/2022

Archiwum / 02.11.2022

Nowy rok akademicki to nowe inspiracje w Na Tropie – te czysto studenckie, jak i wędrownicze. Polecamy wywiad o akcji w ramach Zwolnionych z Teorii, którą przygotowali wędrownicy z Hufca Rzeszów. Zgłoszenia do tegorocznej edycji trwają jeszcze tylko do 22 listopada!

Czym są Zwolnieni z Teorii? To dobra chwila, żeby przypomnieć nasz artykułu sprzed roku. Znajdziecie w nim wszystko, co musicie wiedzieć na sam początek.

W październiku kontynuowaliśmy też naszą serię wywiadów z kierownikami referatów wędrowniczych – tym razem rozmawialiśmy z Agatą Kamlińską z Chorągwi Białostockiej.

Gdy jesteśmy już przy chorągwiach to wyjaśniamy, po co są w nich zjazdy. To nie wszystko, co dla was przygotowaliśmy w październiku.

Co poza studiami?

(Ważny Trop/Jacek Cieślak)

Rozpoczęcie roku już za Tobą. Nadal nie wiesz, w której sali odbywa się jaki wykład. Wszyscy mówią dziwnym językiem o jakiś kolosach, konserwatoriach, czy innych punktach ECTS. Chciałbyś lepiej zrozumieć uczelnię, a także zrobić coś z wolnym czasem.

(czytaj więcej)

Będziesz to jadł?

(Ważny Trop/Radosław Rosiejka)

Szacuje się, że w Polsce co roku do koszy na śmieci trafia 9 mln ton żywności. Taką liczbą jedzenia moglibyśmy nakarmić przez cały rok 12 mln ludzi.

(czytaj więcej)

Kto dostanie złoty sznur?

(Jestem w Związku/Patrycja Kiryluk)

Części czytelników zjazd chorągwi może kojarzyć się z wyborem osoby, która dostanie złoty, poczwórnie pleciony sznur. Potem będzie można ją spotkać na jakimś zlocie, przedstawianą jako komendant chorągwi. Czy tylko o to chodzi? Co właściwie dzieje się na zjeździe?

(czytaj więcej)

Poznajmy się! Agata Kamlińska

(Jestem w Związku/Julia Gierasimiuk)

Agatę mogliście mieć przyjemność spotkać na tegorocznej Wędrownczej Watrze. Na tejże Watrze otrzymała również sznur kierowniczki Referatu Wędrowniczego ZHP Chorągwi Białostockiej Pierwsza Iskra.

(czytaj więcej)

Operacja Breda

(Na Tropie Środowisk/Katarzyna Lesiak)

Jak promować historię swojego województwa, pomóc nauczycielom aktywnie edukować i jeszcze dostać za to nagrodę? Zobacz, jak robią to na Podkarpaciu!

(czytaj więcej)

Darmowy „Netflix” z książkami

(Na Tropie Kultury/Marta Włodarczyk)

Disney+, Netflix, Player, Spotify, Legimi, Storytel… mnóstwo platform i serwisów streamingowych, które za drobną opłatą pozwalają korzystać w pełni legalnie ze zdobyczy kultury. A co, jeśli powiem ci, że możesz korzystać ze sporej części z nich za darmo?

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: