Na Tropie 1/2019

Archiwum / 06.02.2019

To jest ważny rok dla wędrownictwa i Wędrowniczej Watry, a jedynym powodem nie jest jubileuszowa Watra. O tym wszystkim pisaliśmy w styczniu. Również pisaliśmy o ważnym temacie, jakim jest Internet, a dokładniej to, jakimi zasadami powinien kierować się w nim każdy wędrownik.

Opolskie pojutrze

(Instruktorski Trop/Patrycja Kiryluk)

O uchwałach zjazdowych, kampanii bohater, kształtowaniu postaw i pracy z kadrą opowiada najmłodszy komendant chorągwi – stojący na czele Chorągwi Opolskiej – hm. Łukasz Czarnecki.

(czytaj więcej)

Gdańsk z akademickiej perspektywy

(Na Tropie Środowisk/Maria Korcz)

Wiele osób miało okazję poznać lepiej Gdańsk przy okazji sierpniowego zlotu ZHP. My zadaliśmy kilka pytań działającemu w tym mieście na co dzień Harcerskiemu Kręgowi Akademickiemu Flavio Note.

(czytaj więcej)

Symboliczne daty

(Felietony/Radosław Rosiejka)

Mamy szczególny rok dla wędrowników, bo obchodzimy 20-lecie Wędrowniczej Watry. W ubiegłym roku mieliśmy też 100-lecie wędrownictwa i 15-lecie metodyki wędrowniczej. Wszystko to jednak tylko symboliczne daty. A z symbolami różnie bywa.

(czytaj więcej)

Na słowie harcerza…

(Ważny Trop/Tomasz Detlaf)

Dawno, dawno temu, gdy internet miało się nie w telefonie w kieszeni, a w gniazdku telefonicznym w domu funkcjonowała netykieta – zbiór zasad przyzwoitości w sieci. Jak żyć, gdy jej już nie ma?

(czytaj więcej)

Zdobądź Jubileuszową Odznakę Wędrownictwa

(Jestem w Związku/Przemek Proszowski)

Jubileuszowa Odznaka Wędrownictwa ma przypominać wędrownikom o ich wyjątkowej roli w ZHP. Zdobyć może ją każdy wędrownik i instruktor działający w tej metodyce. Trzeba tylko podjąć wyzwanie.

(czytaj więcej)

Następna stacja: Budapeszt

(Wyjdź w Świat/Martyna Rulka)

Niejeden z nas zastanawiał się kiedyś nad tym, co zrobić, aby letni wyjazd był dla wędrowników niezapomnianą przygodą. Odpowiedź nasuwa się sama – wędrówka! Jednak tym razem z rozmachem, a przygotowania rozpoczęły już w styczniu.

(czytaj więcej)

Instrumenty metodyczne, czyli co?

(Instruktorski Trop/Karolina Kornas)

Ostatnio sporo mówi się w naszej organizacji o instrumentach metodycznych, a za chwilę będzie się mówiło jeszcze więcej. Dowiedz się już teraz, o co chodzi! To artykuł dla zwykłego wędrownika.

(czytaj więcej)