Na Tropie 3/2019

Archiwum / 04.04.2019

W marcu dużo pisaliśmy o kobietach i wyborach politycznych, życiowych i harcerskich. Prawie wszystkie artykuły kręcą się wokół właśnie tych spraw, nawet jeśli na pierwszy rzut oka tak nie jest.

Głos drużynowych

(Instruktorski Trop/Patrycja Kiryluk)

Zwykli drużynowi mają okazję brać udział w zmianach w instrumentach metodycznych. Specjalna Rada Drużynowych ma pomóc w przygotowaniu zmian, które będą dotyczyć wszystkich.

(czytaj więcej)

Jestem harcerką

(Ważny Trop/Maria Radkowska)

Rozmowom o feminatywach często towarzyszy kpiarski ton, co również miało miejsce podczas Zlotu ZHP w trakcie rozmowy z prof. Bralczykiem. To zupełnie niepotrzebne, bo wtedy cała dyskusja traci merytoryczny charakter.

(czytaj więcej)

Seriale z kobiecej perspektywy

(Na Tropie Kultury/Agnieszka Pawlik)

To, że kobiety coraz częściej są bohaterkami seriali, nie zawsze oznacza, iż są to postaci aktywne, mające realny wpływ na fabułę. Oto kilka seriali z silnymi postaciami kobiecymi, które warto poznać.

(czytaj więcej)

Rozmowa z Niezwyczajnym

(Na Tropie Środowisk/Maria Korcz)

Krzysztof Kasperek jest tegorocznym Niezwyczajnym w kategorii harcerska służba. Porozmawialiśmy z nim nie tylko o służbie, ale także o wychowaniu blisko natury i o tym, co w wędrownictwie wymaga jeszcze naprawy.

(czytaj więcej)

Mój głos

(Wyjdź w Świat/Maria Radkowska)

76% młodych obywatelek i obywateli Polski nie oddało głosu w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Tendencja ta jest obecna w większości krajów UE. WOSM postanowił to zmienić, dlatego powstał projekt My Europe, My Say.

(czytaj więcej)

Wyobraź sobie rajd

(Jestem w Związku/Mateusz Narkiewicz)

Zawsze marzyłeś o rajdzie innym niż wszystkie pozostałe? Spakuj plecak, załóż chustę i wygodne buty. Wyruszamy!

(czytaj więcej)

Harcerstwo na dorosło

(Instruktorski Trop/Mateusz Nowak)

Czas dla każdego płynie nieubłaganie. Dla niektórych oznacza to, że w harcerstwie będą działać jako osoby dorosłe, a czasami dopiero nawet zaczynać swoją przygodę. Gdzie w ZHP jest miejsce dla dorosłych osób?

(czytaj więcej)

Jak zdobyć poglądy polityczne?

(Ważny Trop/Tomasz Detlaf)

Poglądy polityczne – uświadomione czy nie – ma każdy. Nie da się tego uniknąć, trzeba więc zadbać nie tylko o to, aby zdawać sobie z nich sprawę, ale też o to, aby były jak najlepsze.

(czytaj więcej)

Kto odpowiada za wizerunek?

(Jestem w Związku/Jacek Grzebielucha)

W harcerstwie coraz większą rolę odgrywa decentralizacja w kontekście kształtowania wizerunku. Ale kim są autorzy treści promocyjnych? Czy najlepsi instruktorzy mają taką samą wagę wizerunkową, co jeden dobrze ubrany, uczynny harcerz? Albo stu takich?

(czytaj więcej)