Na Tropie 4/2019

Archiwum / 01.05.2019

W kwietniu szykowaliśmy się do wyjścia w świat – ten odległy, jak Japonia, ten trochę bliższy jak Wędrownicza Watra oraz w świat polityki. Ale to nie wszystko, co pojawiło się w poprzednim miesiącu.

Dewiza – droga, nie cel

(Na Tropie Środowisk/Ewelina Bierć)

Wędrownik to osoba wchodząca w dorosłość. Pomagają przy tym rodzice, nauczyciele, drużynowi. Jest jednak jeszcze jeden element, który ma pomóc nam, wędrownikom, w naszej drodze – dewiza wędrownicza.

(czytaj więcej)

Mały Woodstock

(Felietony/Maciej Pietrzczyk)

Wędrownicza Watra, postrzegana z każdej perspektywy, pozostaje dla mnie najbardziej unikatowym wydarzeniem w Związku Harcerstwa Polskiego. Wiecie, taki mały Woodstock.

(czytaj więcej)

Na kogo głosować?

(Ważny Trop/Tomasz Detlaf)

Wybór swojego kandydata przed oficjalnymi wyborami nie jest tak łatwy, jak się wydaje. Warto więc dowiedzieć się, gdzie można znaleźć informacje przydatne przy podejmowaniu decyzji.

(czytaj więcej)

Jamboree on the Trail

(Jestem w Związku/Żaneta Rutkowska)

Chcielibyście wykorzystać ciepłe dni i wybrać się pod namioty? To idealna okazja! Wędrówki, ciekawi ludzie, warsztaty, atrakcje dodatkowe i klimat lat 90. XX wieku. Pakujcie plecaki i zgłoście swój patrol już dziś!

(czytaj więcej)

Zakwitła sakura

(Wyjdź w Świat/Andrzej Skwarczyński)

Polskę i Japonię dzieli osiem stref czasowych oraz 8,5 tysiąca kilometrów. To bardzo niewiele jak na dwa tak różne światy

(czytaj więcej)

Ruch i organizacja?

(Instruktorski Trop/Patrycja Kiryluk)

Ruch i organizacja muszą się wziąć za ręce, aby stworzyć żywą, a zarazem zwartą całość. Przerost organizacji zabija ruch. Gdzie nie ma ruchu, tam traci sens istnienie organizacji.

(czytaj więcej)

Wielkanoc na szklanym ekranie

(Na Tropie Kultury/Agnieszka Pawlik)

Czy wydaje się wam, że brakuje filmów osadzonych w klimatach Wielkanocy? Spokojnie. Przypomnimy kilka filmów, które warto nadrobić w czasie Świąt.

(czytaj więcej)

Dzień Wolnej Sztuki

(Na Tropie Kultury/Patrycja Kiryluk)

Według badań goście muzeów statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki osiem sekund. 27 kwietnia w samo południe będzie okazja, żeby to zmienić!

(czytaj więcej)