Na Tropie 6/2023

Archiwum / 09.07.2023

Koniec roku szkolnego i wakacje nie oznaczają wolnego od podejmowania wyzwań! Te mogą dotyczyć marszów górskich albo pływania. Wyzwaniem może być też przeczytanie książki albo… kontakt z drużynowym. O tym wszystkim pisaliśmy w czerwcu.

 

Young Adult – z pamiętnika BookToka

(Na Tropie Kultury/Marta Włodarczyk, Julia Gierasimiuk)

Kiedyś nazywana literaturą dla młodzieży – obecnie coraz częściej nosi angielskie miano Young Adult. Czym jest ten gatunek literacki? Co ma do tego BookTok? Co jest w tym gatunku takiego, że Empik wprowadził nową kategorię do swoich sklepów?

(czytaj więcej)

Potrójna Korona

(Wyjdź w Świat/Katarzyna Lesiak)

Z pewnością większość z Was słyszała o pienińskim szczycie Trzy Korony. Ale czy słyszeliście o Potrójnej Koronie, czyli cyklu marszów górskich? Jeśli nie, to spieszymy z pomocą. Być może to właśnie idealny pomysł na wyczyn wędrowniczy, którego szukasz!

(czytaj więcej)

Patent dla granatowych

(Jestem w Związku/Zuzanna Gaweł)

Wszechstronny rozwój, poszerzanie horyzontów, edukacja. To wszystko brzmi pięknie, ale… Nie ma żadnego ale! Czym jest i jak zdobyć Patent Flagowy Drużyny Wodnej ZHP?

(czytaj więcej)

Archiwum X

(Ważny Trop/Marta Włodarczyk)

Znajdują się w wielu zakładach pracy, a ich ogólnopolska sieć składa się z trzech placówek państwowych i trzydziestu regionalnych, z oddziałami zamiejscowymi. Czym są archiwa? Po co w dobie ogólnej cyfryzacji wciąż przechowywać papierowe dokumenty?

(czytaj więcej)

Trudny kontakt z drużynowym

(Felietony/Radosław Rosiejka)

Drużynowy jest najważniejszy i ma otrzymywać wsparcie. Jednak wsparcie, wsparciu nierówne.

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: