Na Tropie 9/2019

Archiwum / 06.10.2019

Wrzesień w Na Tropie to dziwny miesiąc – myślami jesteśmy jednocześnie na poprzedniej Watrze i zastanawiamy się, jaka będzie następna. Tak też było i tym razem. Jeśli jeszcze nie przeczytaliście wywiadu z komendantem przyszłorocznej Watry albo wywiadu z drużynowym Primus Inter Pares to łatwo znajdzie je w tym podsumowaniu miesiąca.

 

TOP5 krajów na obóz

(Wyjdź w Świat/Maria Radkowska)

Organizacja wędrownego obozu zagranicznego to wielkie wyzwanie zarówno dla drużynowego, jak i dla całej drużyny. Uczy wędrowników odpowiedzialności i wielu praktycznych umiejętności. Jaki kraj wybrać?

(czytaj więcej)

Nigdy więcej

(Jestem w Związku/Karol Prabucki)

Za nami obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i XXIV Zlot Westerplatte. Okrągłe rocznice zawsze stają się okazją do silniejszego zaakcentowania ich znaczenia, co miało też miejsce w Gdańsku.

(czytaj więcej)

Nie każdy musi być wędrownikiem

(Na Tropie Środowisk/Maria Radkowska)

W tym roku tytuł Primus Inter Pares trafił do 44 Drużyny Wędrowniczej Krzemień 66 z Gniezna. Jej drużynowy, Tomasz Lemański, opowiada nam o pracy drużyny, służbie, motywowaniu i zasadach panujących w drużynie.

(czytaj więcej)

Odznaki Skautów Świata przyznane

(Jestem w Związku/Radosław Rosiejka)

14 wędrowniczek i wędrowników otrzymało najwyższe odznaczenie przyznawane przez WOSM. Za sobą mają projekt społeczny, którego celem było przyczynienie się do rozwiązania problemów związanych z milenijnymi celami rozwoju.

(czytaj więcej)

Seriale o szkole

(Na Tropie Kultury/Agnieszka Pawlik)

Zeszyty, piórniki oraz podręczniki w gotowości! Seriale wkraczają w szkolne mury, by choć trochę osłodzić nam uczniowską codzienność. Tym razem przedstawię Wam kilka seriali inspirowanych szkołą.

(czytaj więcej)

Wywiad z komendantem WW’20

(Jestem w Związku/Maria Korcz)

Nieodłącznym elementem Wędrowniczej Watry jest jej wspólne pożegnanie ostatniego poranka o wschodzie słońca. Tradycyjnie też jedno z polan ogniska zostaje zachowane, by mogło stać się częścią kolejnej Watry.

(czytaj więcej)