Na Tropie 1/2020

Archiwum / 03.02.2020

Pierwsze dni i tygodnie w nowym roku to symboliczne początki jakichś nowych inicjatyw. I tak pisaliśmy o szkoleniu tutorów Odznaki Skautów Świata oraz ankiecie, w której możecie wypowiedzieć się, w którą stronę powinno pójść Na Tropie. Można ją wypełniać do 20 lutego i liczymy na dużo ciekawych głosów, które pomogą naszej redakcji. Ale gdy coś się zaczyna to… coś się kończy. I tak jest z plebiscytem Niezwyczajni. Dlaczego zrezygnowano z jego organizacji i czy coś powstało zamiast gali na Dzień Myśli Braterskiej? O tym też można było przeczytać w styczniu na łamach Na Tropie.

Zostań tutorem SWA

(Jestem w Związku/Radosław Rosiejka)

To najbardziej prestiżowe odznaczenie w WOSM, a jego zdobycie zależy od samych wędrowników. Jednak można im w tym pomóc, przez bycie tutorem. Oczywiście chodzi o Odznakę Skautów Świata.

(czytaj więcej)

Teatralny zawrót głowy

(Na Tropie Kultury/Marta Jeżak)

Jeżeli wybieracie się na biwak albo weekend do jednego z większych miast, koniecznie odwiedźcie któryś z lokalnych teatrów. Poniżej prezentuję wam subiektywny spis najciekawszych teatrów w dużych miastach.

(czytaj więcej)

O lojalności

(Felietony/Jacek Grzebielucha)

Sto lat istnienia ruchu harcerskiego to piękny przykład kształtowania pożądanych postaw społecznych wśród młodzieży. Jedną z ważniejszych wartości pielęgnowanych w harcerstwie jest lojalność. W jakich jednak sytuacjach jest ona wystawiana na próbę? Czy da się ją kupić?

(czytaj więcej)

WW20: skupienie na celu

(Jestem w Związku/Dominika Bucholc, Radosław Rosiejka)

Co powinno być celem obozu wędrownego w wakacje? O czym nie powinniście myśleć podczas jego trwania? Niby banalne pytania, ale czy wszyscy znają odpowiedzi? Na szczęście z pomocą przychodzi zespół ds. obozów wędrownych Wędrowniczej Watry 2020.

(czytaj więcej)

Niezwyczajnych jest za wielu

(Jestem w Związku/Olga Junkuszew)

Niezwyczajnych, jakich wielu – pod taką nazwą odbył się w 2011 roku pierwszy w historii plebiscyt Niezwyczajni. W tym roku, po raz pierwszy, plebiscyt się nie odbędzie. Dlaczego?

(czytaj więcej)

Na krańcu Europy

(Wyjdź w Świat/Agnieszka Pawlik)

Wyprawa Krzysztofa Kolumba wyruszyła z Faro, a miastem Harrego Pottera może bardziej niż Londyn jest Porto. Co jeszcze kryje w sobie Portugalia?

(czytaj więcej)

Czekamy na Twoje zdanie

(Ważny Trop/Maria Radkowska)

Ten artykuł będzie trochę narcystyczny, bo piszemy głównie o nas i naszej przyszłości. Na usprawiedliwienie – liczymy na Twoją odpowiedź!

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: