Na Tropie 11/2019

Archiwum / 04.12.2019

Z listopadowych artykułów w Na Tropie możemy z czystym sumieniem polecić wszystkie teksty. Każdy  z nich zasługuje na uwagę. Warto przeczytać felieton Jacka Grzebieluchy, artykuł o drużynie z Odznaką Skautów Świata czy teksty o Wędrowniczej Watrze 2020. Wybór jest spory. A dla miłośników oglądania filmów mamy krótkie wideo z Biegu Nocnego.

Bańki

(Felietony/Jacek Grzebielucha)

Poszerzanie horyzontów myślowych i budowanie kultury dialogu są pośrednio wpisane w etos instruktorski. Co jednak, kiedy dla własnej wygody zaczynamy zamykać się w swojej bańce?

(czytaj więcej)

Jak niedźwiedzie

(Na Tropie Środowisk/Patrycja Popowska)

Wędrownicy z 21 Goniądzkiej Drużyny Wędrowniczej Ursus udowodnili, że ich nazwa nie jest przypadkowa. Z łaciny oznacza ona jak niedźwiedzie. I niedawno, jako jedni z pierwszych w Polsce, zdobyli oni Odznakę Skautów Świata (Scout of the Word Award).

(czytaj więcej)

Seriale na jesień

(Na Tropie Kultury/Agnieszka Pawlik)

Każdy z nas czasami lubi poczuć niepokój. Na szczęście jest wiele seriali, które dostarczają takich doznań. Groza wcale nie musi oznaczać hektolitrów krwi na ekranie.

(czytaj więcej)

Teatr w harcówce

(Na Tropie Kultury/Marta Jeżak)

Myśleliście kiedyś o tym, żeby zabrać swoją drużynę do teatru? Obejrzeć spektakl, który byłby punktem wyjścia do dyskusji albo zwieńczeniem rozważań na dany temat? Problem może pojawić się, gdy w repertuarze waszego lokalnego teatru nie ma nic, co by was interesowało. Jest jednak na to sposób.

(czytaj więcej)

Odważ się na Watrę

(Jestem w Związku/Radosław Rosiejka)

Odważ się – to hasło Wędrowniczej Watry 2020. Decyzja o zgłoszeniu na ten zlot może wydawać się dzisiaj sporym wyzwaniem. Ale ci, którzy na to się odważą, nie powinni tego żałować. Pamiętajcie, że najtrudniejszy jest ten pierwszy krok.

(czytaj więcej)

Biegiem przez noc

(Na Tropie Środowisk/Maria Korcz)

Bieg Nocny zgromadził ponad 500 uczestników, którzy tydzień temu w nocy z soboty na niedzielę lepiej poznali nie tylko zakamarki swojego miasta, ale też jego mniej znane legendy.

(czytaj więcej)

Odważ się na służbę

(Jestem w Związku/Radosław Rosiejka, Dominika Bucholc)

Służba powinna być stałym elementem pracy drużyny wędrowniczej. Tak samo jest w przypadku Wędrowniczej Watry, która nie ogranicza się tylko do zlotu w drugiej połowie sierpnia. Projekt służby to jeden z kroków do dołączenia do tego wyjątkowego grona drużyn.

(czytaj więcej)