Na Tropie 12/2019

Archiwum / 01.01.2020

Grudzień 2019 roku był wyjątkowym miesiącem w naszej redakcji, bo właśnie wtedy opublikowaliśmy naszą aplikację mobilną na smartofony z Androidem. O tym, dlaczego to zrobiliście, przeczytacie w osobnym artykule. W grudniu pisaliśmy również m.in. o 13 Monieckiej Drużynie Wędrowniczej, która zdobyła Odznakę Skautów Świata oraz pilotażu propozycji zmienionych instrumentów metodycznych, który rusza od stycznia 2020 roku. Poniżej znajdziecie wszystkie nasze teksty opublikowane w minionym miesiącu.

WW20: jaki obóz?

(Jestem w Związku/Dominika Bucholc, Radosław Rosiejka)

Jeśli jeszcze nie zaczęliście organizować obozu wędrownego to grudzień jest dobrym miesiącem, żeby zacząć to robić. Taki obóz jest sporym wyzwaniem, ale nie powinniście być w tym sami. Komenda Wędrowniczej Watry w tym pomoże.

(czytaj więcej)

Nasz sposób na życie

(Na Tropie Środowisk/Karolina Polińska)

O tym, jak służba stała się sposobem na życie…i doprowadziła do zdobycia najważniejszego odznaczenia wśród młodzieży w wieku 15-26 lat, przyznawanego przez Światową Organizację Ruchu Skautowego (WOSM).

(czytaj więcej)

Przegląd polskich filmów

(Na Tropie Kultury/Agnieszka Pawlik)

Nie tylko Rejsem i Janosikiem żyje polska kinematografia. Oto kilka polskich filmów z ostatnich, które warto obejrzeć, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

(czytaj więcej)

Pierwszy Grzech Główny

(Instruktorski Trop/Jakub Lasek)

Będąc delegatem na ostatnim zjeździe ZHP zauważyłem, że jednoczy nas ta sama negatywna postawa. Może w końcu warto zaznaczyć, że chcemy się jej przeciwstawić poprzez aktualizację Prawa Harcerskiego? Ale zanim o tym, najpierw trochę historii…

(czytaj więcej)

Przepis na biwak

(Felietony/Maria Korcz)

Z przepisem na udany biwak jest trochę jak z przepisem na naleśniki. Niby wszyscy go znają, ale trzeba czasem przypomnieć sobie składniki, dodać jakiś nieoczywisty dodatek albo poszukać inspiracji na ciekawy sposób podania.

(czytaj więcej)

Pobierz aplikację Na Tropie

(Ważny Trop/Radosław Rosiejka)

Świat się nieustannie zmienia, a razem z nim my. Kiedyś chwyty na gitarę do piosenek mieliśmy na kartkach, a dzisiaj wystarczy pobrać odpowiednią aplikację. Żeby przeczytać artykuł w Na Tropie, trzeba było kiedyś wejść na naszą stronę, ale właśnie z tym kończymy.

(czytaj więcej)

Czym jest pilotaż SIM?

(Instruktorski Trop/Karolina Kornas)

O propozycji nowego systemu instrumentów metodycznych ostatnio było głośno, a i na łamach Na Tropie członkowie Zespołu ds. reformy instrumentów metodycznych pisali, jaki mają na niego pomysł. Dziś kilka słów o pilotażu, który ruszy w styczniu 2020 roku.

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: