Na Tropie 5/2019

Archiwum / 09.06.2019

W maju przygotowywaliśmy się do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Nawet po nich warto przeczytać te dwa artykuły. Poza tym rozmawialiśmy z Niezwyczajnym, czyli Adamem Niepokojem oraz myśleliśmy o wyjazdach – tych spontanicznych i tych wymagających organizacji jak Wędrownicza Watra 2020.

Rozmowa z Niezwyczajnym komendantem

(Na Tropie Środowisk/Maria Korcz)

Kolejna rozmowa z Niezwyczajnym 2018 odbyła się międzynarodowo, bo Adam Niepokój od paru miesięcy mieszka w Neapolu. Jednak nadal pełni funkcję komendanta 8 Kieleckiego Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych im. Zawiszy Czarnego. I o szczepach właśnie rozmawialiśmy.

(czytaj więcej)

TOP5 miejsc na wyjazd

(Wyjdź w Świat/Radosław Rosiejka)

Spragnieni ciepłych dni oraz lata myślimy już o wyjazdach. Nie mogąc się ich doczekać, stworzyliśmy krótką listę miejsc, do których można pojechać na niekoniecznie przedłużony weekend.

(czytaj więcej)

Instruktorski must read

(Instruktorski Trop/Patrycja Kiryluk)

Miałam wykładowcę, który często przynosił masę niszowych książek mówiąc: to idealny prezent dla przyjaciela. Dziś jednak będzie o jednej, zupełnie innej książce, o której mówię: to idealny prezent dla każdego harcerskiego wychowawcy.

(czytaj więcej)

Parlament bez państwa

(Ważny Trop/Tomasz Detlaf)

Unia Europejska to zestaw najróżniejszych instytucji. Wybierając członków jednej z nich – Parlamentu Europejskiego – warto zastanowić się nad tym, jaką funkcję pełni ten organ w złożonym unijnym gmachu.

(czytaj więcej)

Co takiego zrobili europosłowie?

(Ważny Trop/Radosław Rosiejka)

W niedzielę 26 maja pójdziemy zagłosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Patrząc na frekwencję wyborczą z poprzednich lat, można odnieść wrażenie, że są to zupełnie nieistotne wybory. Jednak Parlament Europejski ma duży wpływ na nasze codzienne życie, więc lepiej mieć świadomość, kto tam będzie zasiadać.

(czytaj więcej)

Filmy o Europie

(Na Tropie Kultury/Agnieszka Pawlik)

Rzym, Paryż a może Londyn? Fabuła znanych filmów zabiera nas w podróż do najpiękniejszych miejsc Europy. Oto kilka filmów, które przypomną wam o ciekawych miastach na naszym kontynencie.

(czytaj więcej)

Zostań komendantem/ komendantką WW’20

(Jestem w Związku/Maria Radkowska, Radosław Rosiejka)

Zespół Wędrowniczy w Wydziale Wsparcia Metodycznego GK ZHP ogłosił konkurs na funkcję komendanta Wędrowniczej Watry 2020. Zgłaszać można się przez najbliższy miesiąc.

(czytaj więcej)