Na Tropie 6/2020

Archiwum / 01.07.2020

Czerwiec to koniec roku szkolnego i dla niektórych czas przygotowań do obozu. Dlatego szczególnie polecamy artykuł dotyczący etyki środowiskowej Nie ma dymu bez ognia. Czerwiec i lipiec to też czas wyborów prezydenckich, więc jeśli jeszcze zastanawiacie się, co może prezydent, to mamy na to odpowiedź.

W czerwcu nie zabrakło również stałych naszych pozycji, czyli artykułu dotyczącego duchowości i felietonu kierowniczki Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP – tym razem Martyna pisała o dawaniu informacji zwrotnej. Oczywiście polecamy waszej uwadze wszystkie teksty z minionego miesiąca.

Nie tylko IKEA

(Wyjdź w Świat/Anna Mroczek)

Świat cynamonowych bułeczek, kawy mającej priorytet, miejsce powstania znaczących dla ludzkości wynalazków i miejsce, gdzie znajduje się część polskiego dziedzictwa. Szwecja to coś więcej niż tylko IKEA.

(czytaj więcej)

Nie ma dymu bez ognia

(Instruktorski Trop/Agata Pruss)

Całkiem dobrze się złożyło, że cykl o etyce środowiskowej powstaje, gdy przebywam na emigracji. Nie da się ukryć, że kultura duńska, czy szerzej – skandynawska, są dla mnie ogromnym źródłem inspiracji, także w zakresie etyki środowiskowej.

(czytaj więcej)

Pandemia zweryfikowała nasze plany

(Jestem w Związku/Maria Korcz)

O planach zweryfikowanych przez pandemię opowiada nam rzeczniczka ZHP i szefowa Wydziału Komunikacji i Promocji Głównej Kwatery ZHP Martyna Kowacka.

(czytaj więcej)

Co może robić prezydent?

(Ważny Trop/Radosław Rosiejka)

Za dwa tygodnie odbędą się wybory prezydenckie, a przynajmniej taki jest plan. Dlatego odpowiedzmy sobie na pytanie, co właściwie może ten, co najmniej 35-letni, mężczyzna robić przez następne 5 lat i jak wybrać swojego kandydata.

(czytaj więcej)

(nie)wiara dla każdego

(Ważny Trop/Tomasz Detlaf)

Ksiądz może być mistrzem zen, chrześcijanin lepiej zrozumieć swoją wiarę dzięki ateiście, a ateista mieć postawę godną człowieka głęboko wierzącego. Trzeba tylko się otworzyć.

(czytaj więcej)

Czy tylko wyobrażenie zlotu?

(Na Tropie Środowisk/Anna Mroczek)

Wyobraźcie sobie, że wyszliśmy już z namiotów, jest poranek, trawa skąpana w rosie, a my przygotowujemy się do spokojnego śniadania i naszych zajęć – taką wiadomość odebraliśmy od kierownika naszego Referatu Wędrowniczego.

(czytaj więcej)

No to do widzenia!

(Felietony/Martyna Kowacka)

Informacja zwrotna – czy negatywna czy pozytywna, jest bardzo ważna. Ale jak w naszej organizacji idzie przyjmowanie nam tej negatywnej? Jak w ogóle ktoś śmie mówić coś negatywnego o naszej wolontariackiej pracy?

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: