Na Tropie 2/2020

Archiwum / 04.03.2020

W lutym rozpoczęliśmy dwa ważne cykl artykułów. Jeden z nich dotyczy Leave No Trace, czyli zasad związanych z etyką środowiskową w ZHP. Natomiast w drugim cyklu będziemy poruszać kwestie duchowości w naszej organizacji.

W lutym ukazał się kolejny felieton Jacka Grzebieluchy oraz pierwszy swój felieton opublikowała rzeczniczka ZHP Martyna Kowacka. W minionym miesiącu nie zabrakło też artykułu o wędrówkach (tych zimowych i letnich) oraz kolejnego tekstu z cyklu o teatrze. W lutym nie mogliśmy też zapomnieć o Dniu Myśli Braterskiej i z tej okazji powstał wywiad o ZHPnL. Warto też wspomnieć o wywiadzie z organizatorami Nocy Szakala, którą objęliśmy swoim patronatem medialnym.

Dziękuję, posprzątam

(Instruktorski Trop/Agata Pruss)

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim obozy oraz zlot Wędrowniczej Watry 2020. W wielu środowiskach przygotowania do tych wydarzeń już dawno się rozpoczęły. Nieważne jak doświadczeni jesteście w organizowaniu obozów, zawsze warto organizować obóz o możliwie najwyższej jakości i… możliwie najmniejszym śladzie ekologicznym.

(czytaj więcej)

WW20: dwie rzeczy

(Jestem w Związku/Dominika Bucholc, Radosław Rosiejka)

Jakie są dwie najważniejsze rzeczy związane z organizacją obozu wędrownego? Program i kwestie finansowe. Zespół ds. obozów wędrownych Wędrowniczej Watry prezentuje, co zrobić, żeby obóz się udał.

(czytaj więcej)

Na drobne

(Felietony/Jacek Grzebielucha)

Ptasie mleczko nie ma oddzielnego fanpage’a dla każdego smaku. No. A my robimy i dla każdego smaku i dla każdej kostki w pudełku.

(czytaj więcej)

Oscary w pigułce

(Na Tropie Kultury/Maria Korcz)

Za kilka godzin, o 2:00 czasu polskiego rozpocznie się w hoolywoodzkim Teatrze Dolby gala wręczenia Oscarów. Dlaczego o tym piszemy? Wśród nominowanych w kategorii film nieanglojęzyczny znalazło się Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy.

(czytaj więcej)

Propozycje na zimowe wędrówki

(Wyjdź w Świat/Maria Radkowska)

Górska wędrówka to pomysł dobry nie tylko podczas lata, ale także w okresie zimowym. Śnieg i chłód nie wykluczają z tras początkujących amatorów gór.

(czytaj więcej)

Trzeci płomień

(Ważny Trop/Tomasz Detlaf)

Trzy płomienie reprezentują trzy siły – ciała, rozumu i ducha. Każdy wędrownik zna symbolikę noszonej na ramieniu watry. Ale chyba mało kto rozumie, czym jest siła ducha, a tym bardziej, jak ją rozwijać.

(czytaj więcej)

Teatr od kulis

(Na Tropie Kultury/Marta Jeżak)

Przychodząc do teatru, widz ogląda gotowy spektakl – podziwia (lub nie) grę aktorów, zachwyca się kostiumami, uważnie przygląda się scenografii, słucha muzyki. Ale aby machina teatralna ruszyła, potrzebnych jest wiele przygotowań.

(czytaj więcej)

Jesteśmy Polakami na Litwie

(Na Tropie Środowisk/Radosław Rosiejka)

Dzień Myśli Braterskiej to wyjątkowy dzień dla milionów skautów na całym świecie. Wśród nich znajdziemy około 700 harcerzy zrzeszonych w Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie. I właśnie tę organizację wam dzisiaj przedstawimy.

(czytaj więcej)

Chwalisz się czy żalisz?

(Felietony/Martyna Kowacka)

Higiena pracy – ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Jak często poświęcamy swój sen, czas na jedzenie, czy odpoczynek, aby osiągnąć cel? Czy tak powinna wyglądać służba? Czy powinniśmy się tym chwalić?

(czytaj więcej)

Noc Szakala: nowe wyzwanie

(Na Tropie Środowisk/Radosław Rosiejka)

Noc Szakala to przezwyciężenie swoich słabości i satysfakcja na mecie z tego, że w 24 godziny pokonało się ponad 40 km, a po drodze wykonało przeróżne zadania – opisuje organizator rajdu Marek Kol.

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: