Na Tropie 6/2022

Archiwum / 06.07.2022

Zaczęły się wakacje, ale w redakcji jeszcze nie zwalniamy tempa! W sam raz przed planowaniem nowego roku harcerskiego mamy artykuł o komisjach historycznych – może wykorzystacie je w swojej pracy? Poruszyliśmy też kwestię alternatywnej roty Przyrzeczenia Harcerskiego – jeśli nie wiecie, jak z nią pracować to mamy odpowiedź, zanim pojawi się większy poradnik na ten temat.

Mundur z Lumpa

(Felietony/Olga Junkuszew)

Po latach nadszedł czas kupienia nowej koszuli mundurowej. No właśnie – czy na pewno nowej? Każdy potrafi wymienić kilka składnic harcerskich. A czy ktoś z was wie, jak kupić mundur z drugiej ręki? Po to jest HarcLump!

(czytaj więcej)

Powrót do korzeni

(Wyjdź w Świat/Marta Włodarczyk)

Zawsze, gdy mamy w ZHP wątpliwości, mówimy o powrocie do korzeni, bo tam jest ta czysta IDEA, na której się opieramy. Tak było i w moim przypadku, gdy namówiłam ich na podróż śladami Olgi Małkowskiej.

(czytaj więcej)

Czerwcowa gorączka

(Felietony/Jacek Grzebielucha)

I w tytułowej gorączce nie chodzi o rozgrzewającą aurę, o ból głowy w związku ze zbliżającą się Akcją Letnią (a jeszcze tyle do roboty!) czy szał na bilety na wakacje w dobrych cenach. Chodzi o gorączkę, do której zwykle doprowadzają czerwcowe posiedzenia komisji stopni instruktorskich.

(czytaj więcej)

Komisja Historyczna – relikt przeszłości?

(Jestem w Związku/Marta Włodarczyk)

Legenda głosi, że komisje historyczne istnieją, a gdzieniegdzie słychać plotki, że działają. Jeżeli ktoś je spotkał, mówi, że jej członkami są głównie seniorzy. Co to za legendarne gremium, a przede wszystkim – co należy do jego zadań?

(czytaj więcej)

Chodźmy – relacja ze zlotu

(Na Tropie Środowisk/Anna Mroczek)

Chodźmy to rozwój – bez postawienia pierwszych kroków, nie mamy możliwości iść dalej, wzrastać, poznawać… Gdzie dotarli tegoroczni uczestnicy Zlotu Drużyn Wędrowniczych Chorągwi Krakowskiej?

(czytaj więcej)

Druga rota przy ognisku

(Instruktorski Trop/Julia Gierasimiuk)

42. Zjazd ZHP przyjął nową, alternatywną wersję roty Przyrzeczenia Harcerskiego. Ta wersja nie odnosi się do wiary ani Boga. Co oznacza w praktyce stworzenie drugiej wersji harcerskiej przysięgi?

(czytaj więcej)

Przeczytaj też: