Na Tropie 5/2020

Archiwum / 02.06.2020

Maj stał się miesiącem ważnych decyzji. Oczywiście myślimy o decyzji ws. obozów i kształcie Wędrowniczej Watry 2020, o którym rozmawialiśmy z jej komendantem. W maju miał też miejsce wyjątkowy, bo zdalny, zjazd Akademików.

Artykuł o przebiegu zjazdu, minionej kadencji Zespołu Harcerstwa Akademickiego i planach na przyszłość znajdziecie w tym miesiącu. Również publikowaliśmy artykuły z cyklów o etyce środowiskowej, duchowości oraz teksty naszych stałych felietonistów i jeszcze trochę więcej.

Goście w lesie

(Instruktorski Trop/Agata Pruss)

Skoro obcowanie z przyrodą jest ponownie legalne, to istnieje szansa, że czytasz ten artykuł siedząc sobie na ławce w parku lub robiąc przerwę podczas spaceru po lesie. Z podobnym prawdopodobieństwem mogę jednak założyć, że raczej leżysz na kanapie.

(czytaj więcej)

O studiach

(Felietony/Jacek Grzebielucha)

Nie jestem pewien, czy podchodząc do matury w tym roku, dokonałbym tego samego wyboru, co dekadę temu. Czy jest coś, co mogłem zrobić, by wybrać studia bardziej świadomie?

(czytaj więcej)

Przeczytać człowieka?

(Ważny Trop/Tomasz Detlaf)

Czytanie literatury pomaga nam doświadczyć nowych przeżyć, przemyśleć różne sprawy i kształtuje światopogląd. Może więc warto zastanowić się, jakby to było czytać nie tylko teksty, ale też ludzi?

(czytaj więcej)

Kulturalne wyzn(w)anie

(Na Tropie Kultury/Marta Jeżak)

Czuję, że nie zasłużyłam na epidemię. Zastanawiam się, co zrobiłam źle, że spotkało to akurat mnie i ludzi, których kocham. Nie umiem pogodzić się z obecną sytuacją. I wiecie, co mi pomaga? Teksty kultury.

(czytaj więcej)

Dziękuję, nie trzeba było

(Felietony/Martyna Kowacka)

Jak często ktoś dziękuje nam za to, co zrobiliśmy? A jak często my komuś dziękujemy? Czy uważacie, że za służbę powinno się dziękować? Moim zdaniem tak, ale robimy to niestety zdecydowanie za rzadko!

(czytaj więcej)

Wyzwania przed akademikami

(Jestem w Związku/Maja Rosińska)

Dwa lata za nami, dwa przed nami. Z nowym Zespołem Harcerstwa Akademickiego jesteśmy na zakręcie – co z nami (akademikami) będzie?

(czytaj więcej)

Watra: plan B

(Jestem w Związku/Radosław Rosiejka)

Jest decyzja – Wędrownicza Watra się odbędzie, choć bez zlotu. To był trudny krok, nad którym zastanawiano się od tygodni. Rozmawiamy o nim z komendantem Wędrowniczej Watry 2020 hm. Marcinem Osuchem.

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: