Na Tropie 7-8/2018

Archiwum / 11.09.2018

W wakacje zajmowaliśmy się przede wszystkim Zlotem ZHP Gdańsk 2018. Większość tekstów w lipcu i sierpniu dotyczyła właśnie niego. Jednak nie zabrakło też innych artykułów. Szef Referatu Wędrowniczego Chorągwi Wielkopolskiej odpowiedział na nasze pytania. Pisaliśmy też o końcu i zarazem nowym początku Akademików. A tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego pokazaliśmy jak ominąć maturę.

Poznajmy się! Krystian Jabłkowski

(Jestem w Związku/Justyna Gromek)

Czym jest jest superegion? Na czym polega regionalizacja kursów drużynowych wędrowniczych? Jak dba się o dobre kształcenie w referacie? O tym opowiedział nam w lipcu Krystian z Referatu Wędrowniczego Chorągwi Wielkopolskiej.

(czytaj więcej)

Koniec i początek Akademików

(Jestem w Związku/Ewa Grabek)

Nie bójmy się tych słów: byliśmy świadkami historycznej chwili. W sobotę 30 czerwca 2018 roku podczas zjazdu Akademików przegłosowano uchwałę o rozwiązaniu Ruchu Programowo-Metodycznego Akademicy.

(czytaj więcej)

Wędrownicy na zlocie

(Jestem w Związku/Radosław Rosiejka)

Niecały miesiąc dzieli nas od Zlotu ZHP Gdańsk 2018. Organizatorzy chwalą się, że weźmie w nim udział aż 15 tys. osób, co czyni go największym wydarzeniem programowym w ZHP od 30 lat. Wśród uczestników nie zabraknie także wędrowników.

(czytaj więcej)

Dzień na zlocie ZHP

(Jestem w Związku/Uczestnicy zlotu ZHP)

Rynek miasteczka zlotowego, czwartek 9 sierpnia. Na małej scenie trwa właśnie rozmowa z przewodniczącym ZHP hm. Dariuszem Supłem. Obok trwają zajęcia, po których stworzony na nich tekst zostanie opublikowany w zlotowej gazecie Skaut Gdański oraz na stronie Na Tropie.

(czytaj więcej)

Nie czuję się sławny

(Jestem w Związku/Radosław Rosiejka)

Nagle niedzielnego wieczoru na zlocie w Gdańsku usłyszeli o nim wszyscy w pobliżu małej sceny. Robert Kasprzycki zaśpiewał piosenkę Druhu Stefanku. Nam druh Stefanek powiedział, jak został jej bohaterem.

(czytaj więcej)

Łowcy w śmietnikach

(Jestem w Związku/Radosław Rosiejka)

Dwóch instruktorów po zakończeniu zlotu ZHP wpadło na nietypowy pomysł. Gdy wyjechali już uczestnicy i część kadry postanowili wybrać się na łowy. Zajrzeli do zlotowych śmietników i to co mogli zabrali ze sobą do domu.

(czytaj więcej)

Zlot konferencyjny

(Jestem w Związku/Tomasz Detlaf)

Odbywające się na zlocie konferencje zgromadziły wielu instruktorów, również spoza ZHP. Choć przedstawiono lub wypracowano wiele konstruktywnych pomysłów, to nie obyło się bez ideologicznych wycieczek i personalnych ataków. Niestety.

(czytaj więcej)

Omiń maturę!

(Ważny Trop/Tomasz Detlaf)

Matura. Trauma. Litery te same. Znaczenie też podobne. Można jednak sprytnie oszukać system i sprawić, że odruch warunkowy polegający na budzeniu poczucia winy po usłyszeniu słowa matura, przestanie na ciebie działać.

(czytaj więcej)