Na Tropie 8/2023

Archiwum / 06.09.2023

Nie wiemy, jak wy, ale myślami jeszcze jesteśmy w sierpniu. Powoli wchodzimy w nowy rok harcerski, więc tymczasem podsumowujemy sierpień. Poza artykułami, które ukazały się w wersji online, mamy też polowe wydania, które ukazały się na Wędrowniczej Watrze 2023.

Dziewięć wyzwań w rok

(Na Tropie Środowisk/Radosław Rosiejka)

Niedługo minie rok, jak w ZHP obowiązuje wszystkich nowy system instrumentów metodycznych. Wprowadził nowość, jaką są wyzwania, czyli coś, co ma wspierać rozwój duchowy i emocjonalny m.in. wędrowników.

(czytaj więcej)

Sztuka przegrywania

(Ważny Trop/Julia Gierasimiuk)

Istniała logika. Ale istniał też instynkt. Instynkt Sama podpowiadał mu, że każda mijająca w bezczynności sekunda oznacza przegraną.

(czytaj więcej)

Czy umiesz być instruktorem?

(Felietony/Katarzyna Lesiak)

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie umiejętności powinien opanować instruktor? Czy możliwe byłoby stworzenie takiej listy? Co, jeśli zostałem postawiony w roli instruktora, a czuję, że nie umiem tyle, ile powinienem? Zastanówmy się wspólnie.

(czytaj więcej)

Jakim typem Watrowicza jesteś?

(Jestem w Związku/Katarzyna Lesiak)

W takim momencie, jak koniec Wędrowniczej Watry, zazwyczaj zachęcamy do przemyślenia i podsumowania swojej obecności i celowości bycia na Watrze. Tego, co dał nam zlot, co dały nam zajęcia, w których uczestniczyliśmy i co z nich wynieśliśmy.

(czytaj więcej)

 

Poniżej znajdziecie wszystkie polowe wydania ze zlotu Wędrowniczej Watry 2023. Życzymy miłej lektury!

 

Przeczytaj też: