Na Tropie na lato
Po połowie wakacji mamy kilka tekstów, które mogą was zainspirować na drugą połowę wakacji. Zacznijmy od Górskiej checklisty, która przydatna jest nie tylko na obozie, ale też w czasie wypraw w zdecydowanie mniejszym gronie. A gdy piszemy już o wędrówkach, warto przeczytać również coś o trendzie tego lata, czyli mikrowyprawach.
To nie wszystko, co przygotowaliśmy w minionym miesiącu. Zaczęliśmy też mini cykl o zdrowym trybie życia, a w lipcu była jego premiera. Naszą uwagę skupiliśmy na… oddychaniu. Nie zapomnijcie, że po całym dniu warto odpocząć i wtedy mamy jeszcze kilka równie ciekawych artykułów – wszystkie znajdziecie poniżej.
Las „med respekt”
(Instruktorski Trop/Agata Pruss)
Żałuję, że moja wiedza z psychologii jest zerowa, bo mogłabym zacząć ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego większość moich skojarzeń odnosi się do kraju, w którym mieszkałam przez ostatni rok i nabytych tam doświadczeń.
Górska checklista
(Wyjdź w Świat/Bartosz Widera)
Rowerowa wycieczka, spływ kajakowy, a może geocaching w dużym mieście? Wakacje to czas, który możemy spędzić w wyjątkowo aktywny sposób.
Francuzi potrafią robić filmy
(Na Tropie Kultury/Radosław Rosiejka)
Czytając opisy większości francuskich filmów dostępnych w Polsce i oglądając tylko ich zwiastuny, można dojść do wniosku, że Francuzi kręcą tylko komedie romantyczne. Trochę w tym prawdy, ale rzeczywistość nie jest taka, jaką się wydaje.
Dokumenty potrzebne na obóz
(Instruktorski Trop/Radosław Rosiejka)
Od piątku 26 czerwca mamy wakacje, a razem z nimi Harcerską Akcję Letnią. O czym należy pamiętać, organizując obóz?
Mikrowyprawy. Wędrowniczy trend lata
(Wyjdź w Świat/Maria Korcz)
Była już wiosna i na horyzoncie świtały wakacje, pandemia jednak zmusiła nas do zmiany wielu planów. Drużynowi i komendanci, a przede wszystkim harcerze i harcerki, bacznie śledzili rozwój sytuacji i kalkulowali szanse na odbycie się Akcji Letniej.
Odetchnij głęboko
(Ważny Trop/Agnieszka Pawlik)
Wdech, wydech – niby nic skomplikowanego do czasu, kiedy biegniemy naprawdę szybko, albo kiedy kaszel krzyżuje szyki. Prawidłowy oddech wpływa na działanie całego organizmu. Tylko co oznacza prawidłowe oddychanie?
Przeczytaj też: