Na Tropie na lato

Archiwum / 09.08.2020

Po połowie wakacji mamy kilka tekstów, które mogą was zainspirować na drugą połowę wakacji. Zacznijmy od Górskiej checklisty, która przydatna jest nie tylko na obozie, ale też w czasie wypraw w zdecydowanie mniejszym gronie. A gdy piszemy już o wędrówkach, warto przeczytać również coś o trendzie tego lata, czyli mikrowyprawach.

To nie wszystko, co przygotowaliśmy w minionym miesiącu. Zaczęliśmy też mini cykl o zdrowym trybie życia, a w lipcu była jego premiera. Naszą uwagę skupiliśmy na… oddychaniu. Nie zapomnijcie, że po całym dniu warto odpocząć i wtedy mamy jeszcze kilka równie ciekawych artykułów – wszystkie znajdziecie poniżej.

Las „med respekt”

(Instruktorski Trop/Agata Pruss)

Żałuję, że moja wiedza z psychologii jest zerowa, bo mogłabym zacząć ten artykuł od wyjaśnienia, dlaczego większość moich skojarzeń odnosi się do kraju, w którym mieszkałam przez ostatni rok i nabytych tam doświadczeń.

(czytaj więcej)

Górska checklista

(Wyjdź w Świat/Bartosz Widera)

Rowerowa wycieczka, spływ kajakowy, a może geocaching w dużym mieście? Wakacje to czas, który możemy spędzić w wyjątkowo aktywny sposób.

(czytaj więcej)

Francuzi potrafią robić filmy

(Na Tropie Kultury/Radosław Rosiejka)

Czytając opisy większości francuskich filmów dostępnych w Polsce i oglądając tylko ich zwiastuny, można dojść do wniosku, że Francuzi kręcą tylko komedie romantyczne. Trochę w tym prawdy, ale rzeczywistość nie jest taka, jaką się wydaje.

(czytaj więcej)

Dokumenty potrzebne na obóz

(Instruktorski Trop/Radosław Rosiejka)

Od piątku 26 czerwca mamy wakacje, a razem z nimi Harcerską Akcję Letnią. O czym należy pamiętać, organizując obóz?

(czytaj więcej)

Mikrowyprawy. Wędrowniczy trend lata

(Wyjdź w Świat/Maria Korcz)

Była już wiosna i na horyzoncie świtały wakacje, pandemia jednak zmusiła nas do zmiany wielu planów. Drużynowi i komendanci, a przede wszystkim harcerze i harcerki, bacznie śledzili rozwój sytuacji i kalkulowali szanse na odbycie się Akcji Letniej.

(czytaj więcej)

Odetchnij głęboko

(Ważny Trop/Agnieszka Pawlik)

Wdech, wydech – niby nic skomplikowanego do czasu, kiedy biegniemy naprawdę szybko, albo kiedy kaszel krzyżuje szyki. Prawidłowy oddech wpływa na działanie całego organizmu. Tylko co oznacza prawidłowe oddychanie?

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: