Na Tropie 10/2020

Archiwum / 09.11.2020

Znacie ten stan, gdy dołączyliście do nowych zespołów, wzięliście na siebie nowe zadania, a część z nich nawet już zrealizowaliście? Wszystko zdaje się iść w dobrym kierunku? To znaczy, że mamy październik.

Dlatego to dobry moment na przeczytanie artykułu o stosowaniu metodyki wędrowniczej w pracy zespołu – nie tylko w drużynie wędrowniczej, ale też w innych zespołach, w których działacie.

Doskonale wiemy, że ten rok jest zupełnie inny, niż poprzednie lata. Tym razem Akcja Znicz się nie odbyła, bo rząd zdecydował o zamknięciu cmentarzy na Wszystkich Świętych. Jednak i tak polecamy felieton o Akcji Znicz, który opublikowaliśmy w październiku. Może wnioski po lekturze przydadzą się w przyszłym roku?

Oczywiście to nie wszystko, co przygotowaliśmy dla was w październiku. Wszystkie teksty znajdziecie niżej.

Wystarczy się tylko schylić

(Ważny Trop/Radosław Rosiejka)

Pieniądze leżą na ziemi – wystarczy się po nie schylić. Gdy ktoś tak mówi, nie myśli dosłownie o pieniądzach, ale o tym, że łatwo je zarobić. W tym przypadku naprawdę wystarczy się schylić… i podnieść śmieci.

(czytaj więcej)

Nie daj się oszukać

(Ważny Trop/Jacek Grzebielucha)

Napisać, że zachowując ostrożność w Internecie, trzeba zachowywać się jak na polu minowym, to nie napisać nic. Jeżeli wysiłek sprawia nam chronienie swoich własnych danych, to o ile trudniej jest nam dbać o cudze dane – naszego ruchu, kolegów i koleżanek?

(czytaj więcej)

Jak nas widzą rówieśnicy

(Ważny Trop/Jagoda Janowska)

Wielu ludzi, słysząc o harcerstwie, zaczyna snuć domysły o tym, czym jest ten ruch i co można w nim robić. Czasami warto ich zapytać o sposób postrzegania harcerstwa. Z tych wypowiedzi możemy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na nasz temat.

(czytaj więcej)

Cztery bardzo różne bohaterki

(Na Tropie Kultury/Maria Korcz)

Dawno nie było czasu tak sprzyjającego oglądaniu filmów i seriali. Zarówno warunki pogodowe, jak i te związane z pandemią nie zachęcają do opuszczania ciepłego domu.

(czytaj więcej)

Metodyka wędrownicza w pracy zespołu

(Instruktorski Trop/Jakub Lasek)

Czy miałeś dość, kiedy w zespole zdarzały się osoby  nieangażujące się w działania, pasywne i niewychodzące z własną inicjatywą? Na pierwszy rzut oka, obarczylibyśmy je za to odpowiedzialnością, ale czy na pewno wina leży wyłącznie po ich stronie?

(czytaj więcej)

Akcja Znicz drogą na skróty?

(Felietony/Anna Mroczek)

Jeden z najprostszych sposobów, by zarobić dużo pieniędzy w krótkim czasie to Akcja Znicz. Jednak czy sprawdza się ona jako narzędzie wychowania ekonomicznego i ekologicznego? I czy przypadkiem o czymś nie zapomnieliśmy?

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: