Na Tropie 2/2023

Archiwum / 01.03.2023

Dzień Myśli Braterskiej powinien trwać cały rok, a przynajmniej taka myśl płynie z naszych lutowych artykułów. Bo nie tylko od święta powinniśmy w każdym innym harcerzu widzieć brata. I podobnie jest z naszymi artykułami o DMB – są aktualne i nie dotyczą tylko tego jednego dnia.

 

Swego nie znacie

(Wyjdź w Świat/Marta Włodarczyk)

Cudze chwalicie, swego nie znacie – napisał kiedyś w wierszu Stanisław Jachowicz i prawdopodobnie miał rację. Kiedy ostatnio wybierając się na biwak, zamiast wcielać się w Harrego Pottera, skupiliście się na najbliższej okolicy?

(czytaj więcej)

Co w tym roku na DMB?

(Jestem w Związku/Julia Gierasimiuk)

22 lutego zbliża się wielkimi krokami. Co oferuje nam w tym roku propozycja programowa stworzona przez WAGGGS, a co możemy sami zorganizować? Oto garść informacji w pigułce – co w trawie piszczy i może być ciekawą alternatywą dla twojej zbiórki.

(czytaj więcej)

Walidacja, certyfikacja… taka sytuacja

(Ważny Trop/Jacek Grzebielucha)

Gdyby naczelniczka ZHP nie wrzuciła na swój profil na Facebooku zdjęcia z walidacji, to nikt by nie dyskutował o tym, jak wygląda taka komisja. Co właściwie wydarzyło się w Chorągwi Kieleckiej ZHP i czym właściwie jest ta walidacja? I jak to przekłada się na CV?

(czytaj więcej)

Krzykacz nie ma racji

(Felietony/Radosław Rosiejka)

Zbliża się Dzień Myśli Braterskiej, więc to dobry moment na to, żeby zająć się… brakiem braterstwa.

(czytaj więcej)

Przeszłość fundamentem przyszłości

(Wyjdź w Świat/Marta Włodarczyk)

Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do nawiązywania kontaktów z całego świata. Niech jako przykład tego, będą wędrownicy i instruktorzy z Hufca Poznań-Wilda.

(czytaj więcej)

Nie tylko na DMB

(Jestem w Związku/Asia Sztanka)

Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Myśli Braterskiej. WAGGGS swoją propozycją programową zachęcającą do ekologicznego działania sprawia, że jest to też dobra okazja do zainteresowania się kwestią… zmian klimatu.

(czytaj więcej)

Przeczytaj też: