Na Tropie 12/2022

Archiwum / Radosław Rosiejka / 04.01.2023

To będzie truizm, ale jak go nie użyć w takiej chwili? 31 grudnia nie tylko jest ostatnim dniem miesiąca, ale też całego roku, więc nasze podsumowanie miesiąca będzie trochę inne.

Oczywiście poniżej znajdziecie linki do artykułów z całego miesiąca. Ale zanim do nich dotrzecie, przeczytacie trochę o całym roku. Przez 12 miesięcy opublikowaliśmy 78 artykułów na stronie internetowej. Doliczając do tego teksty z wydań Na Tropie na Wędrowniczej Watrze 2022, wyjdzie około 100 artykułów.

Nie napisalibyśmy tych wszystkich tekstów, gdyby nie wy – Czytelnicy. To dzięki wam mamy motywację do pisania i często pomysły na artykuły, które później czytacie.

Tak się składa, że Na Tropie jest jak, wspomniana wcześniej, Wędrownicza Watra – każdy coś do niego dokłada. Bardzo nas cieszy, że chcecie do nas pisać i bywa tak, że po jednym tekście zostajecie na dłużej, wchodząc w skład naszej redakcji. Może w nowym roku ponownie urośniemy w ten sposób? Wszystko zależy od was! My jesteśmy otwarci na współpracę, a grudzień to potwierdził – mogliście znaleźć artykuł autora spoza redakcji, a także kolejny tekst Asi, która do nas niedawno dołączyła.

Dziękujemy za 2022 rok i mamy nadzieję, że nie możecie doczekać się, co dobrego przyniesie 2023 rok.

 

Zmieniajmy siebie, nie klimat

(Ważny Trop/Radosław Rosiejka)

Rozwinięte kraje będą płacić tym rozwijającym się za walkę ze skutkami zmian klimatu – to ustalenia ostatniego szczytu klimatycznego ONZ. Dlaczego tak się stało? I co możesz zrobić dla Ziemi, nie oglądając się na innych?

(czytaj więcej)

Światło dla Ciebie, czyli dla kogo?

(Jestem w Związku/Olga Junkuszew)

Dziś harcerze i harcerki odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów. To jednak dopiero początek jego drogi. Tegorocznej akcji towarzyszy hasło Światło dla ciebie. Dla ciebie czyli, dla kogo?

(czytaj więcej)

Harcomix – czyli o ludziach niezastąpionych

(Felietony/Marta Włodarczyk)

Z pewnością wielu z was kojarzy Thermomix – wielofunkcyjnego robota kuchennego, co to ziemniaki obierze, zupę ugotuje a nawet ciasto na chleb wyrobi. Podobno jak już kupisz, to stanie się niezastąpiony. A wiesz, że istnieją harcerskie thermomixy?

(czytaj więcej)

Różni ludzie, jedna krew

(Na Tropie Środowisk/Radosław Rosiejka)

To nazwa projektu społecznego, za którym stoi 13 Drużyna Wędrownicza Prometeusz z Kościerzyny. Wszystko zaczęło się od układania próby na stopień i poszukiwania tropu, które można realizować po zmianach w SIM.

(czytaj więcej)

Zagraj w książkę

(Na Tropie Kultury/Piotr Kałużny)

Czytasz sporo książek? A może chciałbyś zagrać w jej interaktywną wersję? Krytykowałeś kiedyś wybory bohaterów, uważając, że sam rozegrałbyś to lepiej? To może być tekst dla ciebie.

(czytaj więcej)

Rzuć wszystko i wyjedź

(Wyjdź w Świat/Kasia Nowak)

Założę się, że niejednokrotnie podczas nudnej lekcji zastanawiałeś się, jak by to było rzucić wszystko i wyjechać? Tylko jak to zrobić, gdy wakacje są zbyt krótkie, a do szkoły jednak chodzić trzeba? Odpowiedzią na te pytania są wymiany uczniowskie.

(czytaj więcej)

Przygotuj się do zimowej wędrówki

(Ważny Trop/Asia Sztanka)

Niezależnie czy planujesz spędzić zimę w Tatrach, Karkonoszach, czy w Dolinie Kłodzkiej odpowiednia zaprawa do aktywności w ujemnych temperaturach jest kluczowa dla bezpieczeństwa oraz zdrowia. Ten poradnik o przygotowaniu do HAZ przyda się każdemu.

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też:

Radosław Rosiejka - instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP, przez dwa lata drużynowy drużyny wędrowniczej w Hufcu "Piast" Poznań-Stare Miasto. Lubi jeździć na rowerze i słuchać muzyki, ale nie robi tego równocześnie.