Na Tropie 11/2022

Archiwum / 07.12.2022

W listopadzie obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, a także światowy dzień wegan. Dlatego też w listopadzie pisaliśmy o świadomym jedzeniu, a także o tym, jak jedzą wędrownicy na wyjazdach. Ale to nie wszystko, co przygotowaliśmy!

Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że w listopadzie są też dni buraka, baklawy i kotleta schabowego, ale o żadnej z tych trzech rzeczy nie napisaliśmy. Natomiast opublikowaliśmy artykuł o Historykonie. Co to takiego? Tego dowiecie się od Asi Sztanki, która debiutuje na naszych łamach.

Wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie z poniższej listy.

Możemy porozmawiać o jedzeniu?

(Ważny Trop/Julia Gierasimiuk)

Czy możesz powiedzieć bez zawahania, że jesz świadomie? Nie trzeba być dietetykiem, aby mieć elementarną wiedzę o jedzeniu. Jak wprowadzić dobre zmiany żywieniowe i nawyki najmniejszym wysiłkiem?

(czytaj więcej)

O ucinaniu skrzydeł

(Felietony/Radosław Rosiejka)

Młodzi krzyczą, że to ich organizacja i powinni podejmować decyzje, ale ich aktywność na tym się kończy – zarzucają wieloletni instruktorzy. Ale jak się mają angażować, skoro ucinacie im skrzydła? – mogą odpowiedzieć młodzi.

(czytaj więcej)

Zjedz ziemniaczki, zostaw mięsko

(Na Tropie Środowisk/Julia Gierasimiuk)

Diety wykluczające produkty odzwierzęce wciąż zyskują na popularności, również w środowisku harcerskim. Z jakimi problemami borykają się wege-ludzie na wyjazdach harcerskich i jakie rozwiązania znalazły na to środowiska?

(czytaj więcej)

Historykon. Rajdobiwak z historią

(Na Tropie Środowisk/Asia Sztanka)

Wehikuł czasu, to byłby cud wyśpiewują harcerze do piosenki zespołu Dżem podczas licznych śpiewograń. Tak się składa, że raz na rok przez trzy dni harcerze starsi oraz wędrownicy z Poznania i okolic mają okazję przenieść się w czasie…

(czytaj więcej)

Szukając potwora z Loch Ness

(Wyjdź w Świat/Katarzyna Lesiak)

Zastanawiałeś się kiedyś, co trzeba zrobić i jaką tajemną wiedzę opanować, żeby wyruszyć ze swoją drużyną na obóz za granicą? Zobacz, jak udało się to zorganizować namiestnictwu wędrowniczemu z Wielkopolski!

(czytaj więcej)

Wychowam swojego następcę

(Instruktorski Trop/Marta Włodarczyk)

Problem rozpadających się jednostek, spowodowany brakiem następców dotyka w szczególności mniejsze ośrodki, jednak nie jest też obcy jednostkom w większych miastach. W jaki sposób znaleźć zaufaną osobę, która przejmie po nas obowiązki?

(czytaj więcej)

Czuwam dla siebie

(Ważny Trop/Katarzyna Zgódko)

Tegoroczna Akcja Czuwam! przybrała nietypową formę, ponieważ skupiała się na emocjach i dobrostanie psychicznym członków ZHP. Z tego tekstu dowiesz się: czym są emocje, jak je doświadczamy i dlaczego jest tak ważne, aby z nimi pracować.

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: