Na Tropie 3/2021

Archiwum / 31.03.2021

W ostatnich tygodniach dużo się działo w ZHP, choć my skupiliśmy się tylko na kilku tematach. Najważniejsza to wybór nowego naczelnika ZHP, ale spraw, o których powinni wiedzieć wędrownicy jest więcej.

W marcu polecamy artykuł o służbie podejmowanej przez wędrowników z całej Polski w ramach zdobywania Odznaki Skautów Świata (SWA), bo warto czerpać z tych osób inspirację do własnych działań.

Warto też przeczytać – jeśli tego jeszcze nie zrobiliście – jest wywiad z cyklu Porozmawiajmy. Tym razem zadaliśmy kilka pytań kierowniczce Referatu Wędrowniczego Chorągwi Wielkopolskiej. Co powiedziała nam Agata? To już dowiecie się z lektury tego tekstu.

Wszystkie nasze artykuły, które opublikowaliśmy w marcu, znajdziecie poniżej. Liczymy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Harcerskie piosenki symfonicznie

(Felietony/Martyna Kowacka)

Pomysł na koncert symfoniczny z harcerskimi piosenkami miałam w głowie od dawna, ale zawsze odkładałam go na później. No i teraz się udało! Ułożyłam puzzle, znalazłam ludzi, którzy te puzzle chcieli ze mną ułożyć.

(czytaj więcej)

Wchodzimy w nowe formuły

(Na Tropie Kultury/Maria Korcz)

Wszystko wokół się zmienia śpiewał zespół Farba. Zmieniamy się i my. Redakcja Na Tropie uczestniczy w nowym formacie harcerskiej telewizji.

(czytaj więcej)

Lepszego momentu nie będzie

(Na Tropie Środowisk/Kamila Smyczek)

Mają różne pasje, pochodzą z różnych miejsc w Polsce. Co ich łączy? W trudnym czasie pandemii służyli, działali, rozwijali się. W nagrodę otrzymują Odznakę Scout of the World Award.

(czytaj więcej)

Pamięć w salonie

(Jestem w Związku/Radosław Rosiejka)

Projekt Zikaron baSalon, czyli pamięć w salonie istnieje już 10 lat i właśnie dołącza do niego ZHP. Nazwa może zdradzać, o czym jest to przedsięwzięcie.

(czytaj więcej)

Czas pokaże

(Felietony/Radosław Rosiejka)

Mamy nowego naczelnika ZHP i Główną Kwaterę. Czy kończy to spór władz naczelnych i teraz już będziemy zajmować się tylko tym jak przeprowadzić Związek przez pandemię? Czas pokaże.

(czytaj więcej)

Porozmawiajmy! Agata Pruss

(Jestem w Związku/Maria Korcz)

Mimo, że dzieliła nas odległość ponad 170 kilometrów, bez problemu porozmawiałyśmy, korzystając z jednego z internetowych komunikatorów. Nie ma się pewnie czym chwalić, bo od marca zeszłego roku, to już nasza codzienność.

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: