Na Tropie 4/2021

Archiwum / 05.05.2021

Byliśmy na zbiórce Rady Naczelnej ZHP i to o czym się tam dowiedzieliśmy, napisaliśmy w artykule SIM. Wiadomo co dalej. To, co się wtedy działo na Radzie, na długo pozostawi ślad w Związku, więc gorąco zachęcamy do lektury.

Poniżej znajdziecie wszystkie nasze artykuły opublikowane w kwietniu. Wszystkie je polecamy waszej uwadze. Każdy jest inny i każdy może zainspirować.

Rywalizacja w umyśle

(Na Tropie Kultury/Anna Mroczek)

Czy wiesz, że na świecie jest więcej osób dwu – lub wielojęzycznych niż takich, które posługują się wyłącznie jednym językiem? A co, jeśli dwujęzyczność dotyczy także ciebie?

(czytaj więcej)

Mało czasu na myślenie

(Felietony/Radosław Rosiejka)

Trochę ponad dwa tygodnie temu poznaliśmy propozycję nowego Statutu ZHP. Czasu na myślenie nie zostało dużo. Jakie zmiany zaproponował Zespół Statutowy? Diabeł może tkwić w szczegółach.

(czytaj więcej)

SIM. Wiadomo co dalej

(Instruktorski Trop/Radosław Rosiejka)

Rada Naczelna ZHP przyjęła harmonogram wdrażania nowego Systemu Instrumentów Metodycznych. Jednocześnie dała sobie kilka tygodni na przygotowanie zmian do projektu reformy przedstawionej przez Zespół projektowy ds. reformy Instrumentów Metodycznych.

(czytaj więcej)

Kurs miejskiego relaksu

(Na Tropie Kultury/Maria Korcz)

Parę dni temu na skrzynkę mojej drużyny trafiło zaproszenie na Kurs Miejskiego Relaksu organizowany w ramach poznańskiego Festiwalu Malta. Okazało się, że w sprawie maczali palce ludzie związani z harcerstwem.

(czytaj więcej)

Kącik czytelniczy. Harcerski Szlak #2

(Na Tropie Kultury/Maria Korcz)

Niedawno pisaliśmy o tym, że nasza redakcja współtworzy nowy format telewizji ZHP360 – Harcerski Szlak. Za nami drugi odcinek, a w nim kolejne czytelnicze polecenia.

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: