Na Tropie 5/2021

Archiwum / 02.06.2021

W maju pisaliśmy rzadko, ale jakościowo! Miesiąc zaczęliśmy od świetnego wywiadu z 62 MDW Bonawentura o ich służbie i pracy z proponowanym SIM. Były ważne teksty w Ważnym Tropie i Instruktorskim Tropie oraz zapowiedź nadchodzącego zlotu wędrowników.

W maju zapadła decyzja o dołączeniu do programu szczepień przeciwko COVID-19 16- i 17-latków. To ważne, bo młodzi ludzie – zwłaszcza w czasie zbliżających się wakacje – są bardzo mobilni, mogą też sami zachorować oraz zarażać innych. Szczepienia mają nas przed tym uchronić. Więc jeśli zastanawiacie się, o co w tym chodzi i gdzie szukać informacji na temat szczepień, zapraszamy do lektury jednego z naszych majowych artykułów.

A dowodem tej mobilności mogą być nasze harcerskie wyjazdy. Jeden z nich lada moment się zacznie – to Zlot Wędrowników Chorągwi Krakowskiej, o którym też pisaliśmy w maju. A gdy już będziecie na jednym z wyjazdów, przyda się tekst o okrzykach w ZHP. Koniecznie przeczytajcie!

Bonawentura przeciw nienawiści

(Na Tropie Środowisk/Katarzyna Lesiak)

Walka z hejtem w sieci, to jak walka z wiatrakami? Nie dla 62 MDW Bonawentura, która pokazuje, jak to robić, inspiruje, a przy okazji wykorzystuje do tego propozycję nowego Systemu Instrumentów Metodycznych!

(czytaj więcej)

Misja ZHP – co dalej?

(Jestem w Związku/Katarzyna Lesiak)

Na fali zmian w naszym Związku wzięto na tapet również Misję ZHP. Jeden z filarów, określających istotę naszego działania czekają zmiany? Przeczytaj, co i dlaczego ma się zmienić!

(czytaj więcej)

Do szczepienia marsz!

(Ważny Trop/Radosław Rosiejka)

Od poniedziałku rusza rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla 16- i 17-latków. E-skierowania będą wystawione automatycznie – nic tylko się szczepić. Najpierw pierwszą dawką, a po trochę ponad miesiącu drugą.

(czytaj więcej)

Kącik czytelniczy. Harcerski Szlak #3

(Na Tropie Kultury/Maria Korcz)

Od kiedy pochwaliliśmy się, że dołączyliśmy do projektu ZHP360 Harcerski Szlak, minęły już prawie trzy miesiące. Oznacza to, że za nami premiera trzeciego odcinka programu.

(czytaj więcej)

Wyobraź sobie! Zlot offline

(Na Tropie Środowisk/Radosław Rosiejka)

Rok temu tylko sobie wyobrażali skąpaną w rosie trawę. Teraz nie będą musieli tego robić. 80 uczestników Zlotu Drużyn Wędrowniczych Chorągwi Krakowskiej spotka się na żywo! Rozmawialiśmy o tym z Komendantką Zlotu.

(czytaj więcej)

Wciąż krzyczę, ale inaczej

(Instruktorski Trop/Maja Pawińska)

Zamieściłam post na jednej z harcerskich grup facebookowych: hej, znacie jakieś harcerskie okrzyki? Szybko pojawił się pierwszy komentarz, zaraz drugi i kolejne. Z każdym następnym robiło się coraz ciekawiej. W pewnym momencie pomyślałam: stop, po co?

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: