Na Tropie 9/2021

Archiwum / 30.09.2021

Przyszłość – ta myśl towarzyszyła nam przy większości wrześniowych tekstów. Początek nowego roku harcerskiego i nadchodzący zjazd ZHP to dobre powody, żeby chwilę zastanowić się nad przyszłością.

Jeśli jeszcze nie czytaliście o #dobrewybory w ZHP to koniecznie nadróbcie zaległości. To ważne, żeby wiedzieć, jak funkcjonuje w ZHP demokracja oraz jakie kompetencje mają poszczególne władze. Dzięki temu możemy lepiej wybierać ludzi, którzy swoimi działaniami mają wspierać drużynowych i całą strukturę.

We wrześniu zajmowaliśmy się też przyszłorocznym zlotem Wędrowniczej Watry, czyli rozmawialiśmy z jego komendantem. Znajdziecie u nas również tekst z pierwszego Zlotu Wędrowników Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej, który może rozniecić wędrowniczy płomień w kolejnej chorągwi.

Dokąd Annette prowadzi mnie

(Na Tropie Kultury/Artur Lamali)

20 sierpnia 2021 roku na ekrany kin trafił najnowszy film z Adamem Driverem. Ja trafiłem, trochę przypadkiem, na pokaz przedpremierowy, więc przygotujcie się na nieprofesjonalną i wysoce stronniczą opowieść o Annette.

(czytaj więcej)

Dodamy coś od siebie

(Jestem w Związku/Radosław Rosiejka)

Wędrowniczy świat powrócił do tego, że na zakończeniu jednej Wędrowniczej Watry znany jest już komendant następnej. W przyszłym roku spotkamy się na Podlasiu w Kamiennej Nowej. Jeszcze na zlocie Wędrowniczej Watry 2021 rozmawialiśmy o tym z hm. Grzegorzem Skoniecznym.

(czytaj więcej)

#dobrewybory w Związku Harcerstwa Polskiego

(Jestem w Związku/Andrzej Sawuła, Antoni „Kurson” Kurek)

Chcemy, by wszystko, co związane z mechanizmami demokratycznymi w ZHP, było jaśniejsze i bardziej zrozumiałe, dlatego przygotowaliśmy cykl tekstów #dobrewybory. Dzięki tej wiedzy możesz zostać częścią zmian i mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała przyszłość naszej organizacji.

(czytaj więcej)

#dobrewybory to dobre władze w ZHP

(Jestem w Związku/Antoni „Kurson” Kurek, Andrzej Sawuła)

Żeby dokonywać #dobrychwyborów, warto wiedzieć kogo i na jakie funkcje wybieramy. Zapraszamy więc do drugiego tekstu z serii #dobrewybory, który wyjaśnia kompetencje władz centralnych w ZHP.

(czytaj więcej)

Zapomniana praca z patronem

(Instruktorski Trop/Marta Włodarczyk)

Tak się jakoś złożyło, że dopiero w moim dorosłym, harcerskim życiu było mi dane przeczytać książkę Waltera Hansena „Wilk, który nigdy nie śpi. Pełne przygód życia lorda Baden-Powella”. Jako instruktorka pracująca kiedyś z drużyną, a obecnie zajmująca się naukowo pracą z bohaterem, zadałam sobie kilka pytań.

(czytaj więcej)

Najtrudniejszy pierwszy krok

(Na Tropie Środowisk/Patrycja Kiryluk)

Jestem po pierwszym Zlocie Wędrowników Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej. Skończył się on prawie 2 tygodnie temu (12 września). Czy było warto?

(czytaj więcej)

Jakie wyzwania po zjeździe?

(Jestem w Związku/Olga Junkuszew)

Jesteśmy już w połowie sezonu wyboru delegatów na zjazd. Do grudnia coraz mniej czasu. Nie dziwi więc, że coraz częściej pada pytanie o wyzwania dla ZHP po zjeździe. Mam na ten temat kilka przemyśleń.

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: