Na Tropie 9/2023

Archiwum / 11.10.2023

Mamy wrażenie, że niedawno było rozpoczęcie roku harcerskiego, a przecież mamy już prawie połowę października! We wrześniu mogliście lepiej poznać drużynę wyróżnioną tytułem Primus Inter Pares 2023. Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić do wyjazdów drużyną oraz wzięcia sprawy w swoje ręcę – zarówno w harcerstwie, jak i w… Polsce.

 

Z pamiętnika Watrowicza

(Felietony/Julia Gierasimiuk)

Kochany pamiętniczku, czas opowiedzieć jak było na Wędrowniczej Watrze 2023. Jak już odespałam, to mogę opowiedzieć wszystko ze szczegółami. A było to tak…

(czytaj więcej)

Bierz przykład z „Czarnej Trzynastki”

(Na Tropie Środowisk/Julia Gierasimiuk)

Przewodniczka Aleksandra Roczek to drużynowa 13 Radomszczańskiej Drużyny Wędrowniczej Czarna Trzynastka. Podczas Wędrowniczej Watry 2023 w Czernicy to właśnie ich wyróżniono tytułem Primus Inter Pares.

(czytaj więcej)

Co oprócz zbiórek?

(Jestem w Związku/Zuzanna Gaweł)

Zaczynamy nowy rok harcerski, planujemy zbiórki zastępów i biwaki drużyn. Jeśli nie wiecie, gdzie jeszcze możecie pojechać i co uwzględnić w planie pracy, ten artykuł jest właśnie dla was!

(czytaj więcej)

Zjazd hufca: jak angażować młodych?

(Instruktorski Trop/Olga Junkuszew)

Ten rok to czas zjazdów hufców. Od kwietnia powoływane są nowe komendy na 4-letnią kadencję. Przy tej okazji powraca debata o udziale młodych instruktorów w zjazdach. Czy ich głos jest słyszany? A może powinni oddać to bardziej doświadczonym?

(czytaj więcej)

Twój i nas wszystkich wybór

(Ważny Trop/Radosław Rosiejka)

W chwili publikacji tego artykułu do wyborów zostało 21 dni. To dostatecznie dużo czasu, żeby zdecydować o pójściu do urny wyborczej i oddaniu swojego głosu. Codziennie dokonujesz wyborów, więc dlaczego akurat 15 października miałbyś tego nie zrobić?

(czytaj więcej)

Do trzech razy sztuka

(Na Tropie Środowisk/Patrycja Kiryluk)

Niedawno po raz trzeci byłam komendantką zlotu wędrowników chorągwi. Dlaczego mam nadzieję, że to ostatni raz?

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: