Na Tropie 12/2021

Archiwum / 05.01.2022

W ostatnim miesiącu 2021 roku jest u nas dość różnorodnie i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Coś o świętach? Proszę bardzo! Artykuł o tym, jak drużynowy może wspierać wędrowników w czasie pandemii? Jest. W grudniu zajęliśmy się też systemem instrumentów metodycznych – tym razem z perspektywy składnicy harcerskiej. Wszystkie grudniowe artykuły znajdziecie poniżej.

 

Jak wspierać wędrowników?

(Instruktorski Trop/Katarzyna Zgódko)

Wraz z kolejną falą koronawirusa wróciło pytanie: co robić? Jak ja – drużynowy/a – mogę wspierać wędrowników i wędrowniczki podczas pandemii? Odpowiedź jest prosta (choć temat trudny): robić dobrze swoją robotę. Tylko, co to znaczy?

(czytaj więcej)

Plotka motorem rozwoju ludzkości

(Na Tropie Kultury/Radosław Rosiejka)

Ile razy słuchaliście plotki o kimś ze swojego szczepu czy hufca? Historii złamanego serca, relacji z kłótni albo doniesień, co się stało, gdy was tam nie było albo co trzeba było zrobić, a nie zostało zrobione. To wszystko są ważne sprawy!

(czytaj więcej)

Wyjazd zagraniczny? Zacznij od Jamboree!

(Jestem w Związku/Olga Junkuszew)

Zagraniczny wyjazd z drużyną lub wakacyjny wolontariat – kto o nim nie myślał? Samodzielna organizacja takich przedsięwzięć może wydawać się trudna szczególnie za pierwszym razem. Dlatego warto zacząć od czegoś prostszego. Myśleliście o Jamboree?

(czytaj więcej)

Nie musisz oglądać Love Actually

(Na Tropie Kultury/Maria Korcz)

Platformy streamingowe pękają w szwach od świątecznych filmów. Wśród nich widnieje tak samo dużo nowości, jak i klasyków, bez których nie wyobrażamy sobie grudniowych wieczorów. Jak wybrać te, którym warto poświęcić czas? Przychodzimy z pomocą i prezentujemy subiektywny przegląd filmów świątecznych na Gwiazdkę 2021.

(czytaj więcej)

Boże Narodzenie a Rożdiestwo Christowo

(Ważny Trop/Julia Gierasimiuk)

Wigilia Bożego Narodzenia kojarzy się z wyjątkowym czasem dla chrześcijan. To też czas świąt, spędzany z rodziną w wyjątkowej atmosferze, niezależnie od wyznania. Co ciekawe, dla prawosławnych wigilia rozpocznie się dwa tygodnie później.

(czytaj więcej)

Po co nam święto narodowe?

(Ważny Trop/Marta Włodarczyk)

Jak co roku, 27 grudnia będziemy oficjalnie wspominać jeden z nielicznych, zwycięskich zrywów niepodległościowych w historii naszego kraju. Kolejne święto… tylko, dlaczego?

(czytaj więcej)

SIM okiem składnicy harcerskiej

(Jestem w Związku/Natalia Perlińska)

Nie ma co ukrywać, wdrażanie nowego Systemu Instrumentów Metodycznych okazuje się wyzwaniem dla wszystkich – zaczynając od władz naczelnych, kończąc na drużynowych, a nawet składnicach harcerskich.

(czytaj więcej)

 

Przeczytaj też: